Перейти до основного змісту
Село Урич на Львівщині увійшло до мережі найкращих туристичних сіл світу

Село Урич на Львівщині увійшло до мережі найкращих туристичних сіл світу

Два українські села — Ворохта та Урич — увійшли до мережі найкращих туристичних сіл світу за версією Всесвітньої туристичної організації ООН Туризм. Село Урич розташовується на Львівщині. На конкурс подали заявки близько 260 учасників із понад 60 країн світу. Україна брала участь вперше.

Більше про село Урич — у матеріалі Суспільного.

Одне із сіл, що цьогоріч увійшли до переліку, Урич, розташоване на Львівщині у гірському районі. Тепер місцеві жителі вбачають ще більший потенціал для розвитку туризму.

"Мені дуже подобається в селі природа. Тут одне повітря чого вартує! Добре, що люди їдуть у село. Але й хотілося би, щоби їхали. Та вже й так стало село відоме на цілий світ", — розповідає місцева машканка Стефанія

Через мальовничі краєвиди до Урича приїжджають туристи та кінематографісти, розповідає місцевий мешканець Олександр Сенишин.

"Я знімався у "Захарі Беркуті". В тих зйомках знімалися знамениті артисти і наші люди. Всі люди, які були в селі, всі брали участь. Ніхто не думав, що наше село увійде в таку історію! Це дуже прекрасно", — говорить Олександр Сенишин.

Тепер у селі роздумують над тим, як покращити туристичну інфраструктуру, щоб відвідувачів приїжджало ще більше, каже староста села Урич Віра Андрейків.

"Нам потрібно для туристів розпочати будівництво баз відпочинку, готельних комплексів. Ми маємо розуміння, що треба зберегти автентику нашого села. Бо це, власне, і буде тим туристичним магнітом для іноземного туриста і для всіх українців. Бо мені здається, що не вся Україна може і знає про таке гірське село як Урич", — мовить Віра Андрейків.

Серед місць, що привертають увагу туристів в Уричі — бойківська хата, якій понад 100 років. Там збереглися автентичні речі, які передали музею на зберігання місцеві жителі, розповідає екскурсоводка Марія Жовнір.

"Вона була тут побудована на цьому місці. І ще до 2001 року в тій хаті проживали люди. Тут в нас є таке цікаве місце, як криївка. Це є невеликий погріб, який розташовується під пічкою. У період Української повстанської армії вона використовувалася як криївка", — говорить Марія Жовнір.

Та головною туристичною принадою є заповідник “Тустань”. Колись там була середньовічна наскельна фортеця. А зараз довкола цього місця пролягають туристичні маршрути. Заявку на міжнародний конкурс готувала здебільшого команда заповідника, розповідає директор "Тустані" Андрій Котлярчук.

"Це водночас і великий виклик. Оскільки статус найкращого туристичного села точно надасть нову хвилю щодо відвідуваності. Тустань розташовувалася на торговельному шляху. І одна з її гіпотетичних функцій – це була митна функція. Вона контролювала перевали, гірські перевали через Карпати. Тустань – це така пам’ятка і природи, і культури одночасно. Ми є фактично в лісі в Карпатах, в горах. Ми маємо добрий потенціал для реабілітації ветеранів війни. Ми вже популярні серед такої аудиторії", — каже Андрій Котлярчук.

Заповідник відкритий для відвідування цілий рік. Для туристів у заповіднику вже розробили мобільний додаток з аудіогідом та інформацією про "Тустань".

Топ дня

Вибір редакції

На початок