На Львівщині правоохоронці підозрюють працівників трьох благодійних фондів у тому, що вони незаконно завозили з країн ЄС в Україну автомобілі під виглядом гуманітарної допомоги.
Про це на Facebook повідомили в пресслужбі ТУ БЕБ у Львівській області.
Як установили правоохоронці, благодійні фонди таким чином ввезли на територію України понад 700 вживаних автомобілів.
"Слідством установлено, що група осіб, до якої входили громадяни України та Республіки Молдова, налагодила незаконне ввезення транспортних засобів під виглядом гуманітарної допомоги для потреб ЗСУ. Насправді автівки реалізовувались за готівку", — ідеться у повідомленні.
Як зазначили в пресслужбі Львівської обласної прокуратури, реалізовували автомобілі через інтернет-платформи стороннім особам, які не мали відношення до ЗСУ.
"Наші детективи виявили документацію і по тій документації видно, що жоден автомобіль не перейшов до ЗСУ. Вилучили 17 автомобілів, справу передали до суду і лише суд може ухвалити рішення, що буде далі з тими автомобілями", — розповіла в коментарі Суспільному керівниця пресслужби Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області Марія Левко.
Волонтер, який допомагає військовим з 2014 року, Юрій Танасійчук, вважає, що такі випадки дискредитують роботу волонтерів.
"По одній справі я особисто знаю людей, і я готовий стверджувати, що зловживань з їхньої сторони не було, це було доведено в суді. Тому я би дуже хотів, щоб у разі проведення слідчих дій, дослідження, було максимальне інформування, що ж насправді відбулося", — говорить Юрій Танасійчук.
Зі слів адвокатки Наталії Романик, правоохоронні органи мають право не розголошувати деталей слідства.
"Фактично, на період воєнного стану організувались злочинні групи, які зловживають правами волонтерів і кидають тінь на волонтерські нормальні організації, тобто це не часті випадки, але такі випадки бувають", — зазначила Наталія Романик.
Досудове розслідування за ч. 1 ст. 201-4 Кримінального кодексу України (Контрабанда підакцизних товарів) триває, правоохоронці повне коло осіб, причетних до незаконної діяльності. Максимальне покарання — позбавлення волі на 11 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.