Правоохоронці повідомили про підозру заступнику начальника одного з відділень пункту пропуску "Краківець" та інспектору в організації переправлення чоловіків через державний кордон України. Усього "схемою" скористалися 27 чоловіків призовного віку.
Про це повідомили в пресслужбі ДБР.
Як установили правоохоронці, цивільні спільники військових через соцмережі шукали "клієнтів" і виготовляли для них фальшиві посвідчення про встановленні ІІІ групи інвалідності. Далі чоловіки перетинали кордон через пункт пропуску, на якому їх зустрічав посадовець.
"Він направляв ухилянтів поза чергою в одну із вільних смуг руху, забирав паспорти та посвідчення про інвалідність та передавав їх інспектору. Посадовець запевняв, що ці особи перебувають "на контролі" у керівництва і потрібно зробити все, аби вони якнайшвидше перетнули кордон", — йдеться у повідомленні.
Інспектор, за вказівкою керівника, не проводив належної перевірки документів та вносив відомості про них до бази даних осіб, які можуть законно перетнути кордон. Упродовж травня-червня 2024 року за цією "схемою" в Польщу виїхали 27 чоловіків призовного віку.
Правоохоронці повідомили заступнику начальника одного з відділень пункту пропуску "Краківець" про підозру в незаконному переправленні осіб через державний кордон України (ч. 2 ст. 332 КК України). Максимальне покарання — позбавлення волі на сім років. Підозрюваного відсторонили від посади. За інформацією Західного регіонального управління ДПСУ, йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб із правом внесення застави розміром 757 000 гривень.
Інспектору пункту пропуску повідомили про підозру у несанкціонованій зміні інформації (ч. 1, 3 ст. 362 КК України). Максимальне покарання — позбавлення волі на шість років.
Триває слідство, правоохоронці встановлюють усі обставини та повне коло осіб, причетних до оборудки.