Після російського обстрілу Львова 4 вересня відновили 12 будинків

Після російського обстрілу Львова 4 вересня відновили 12 будинків

У Львові відновили 12 будинків після ракетного обстрілу росіян, який трапився 4 вересня 2024 року. 189 будівель — житлові будинки, п’ять навчальних закладів, два центри творчості, дві медичні установи та храм в історичному центрі зазнали ушкоджень. Серед них — 19 пам'яток архітектури.Тоді загинули вісім людей, четверо — досі перебувають в лікарні.

Більше про ліквідацію наслідків обстрілу дізнавалося Суспільне.

Уже місяць львів'янин Станіслав Савенко разом із дружиною мешкають у модульному містечку. Квартира чоловіка розташована на вулиці Мельника, поряд з вул. Коновальця.

"Ми тоді з жінкою спали в квартирі, і як тільки стався вибух, одзразу повилітали вікна, нас трошки травмувало вікно одне. Потім я побачив, як машина горить навпроти нас, все було в диму, ми швиденько з жінкою і песиком вибігли на вулицю, все горіло. Нам одразу запропонували житло модульне, ми не відмовилися, тому що нам не було де жити", — розповів Станіслав Савенко.

Після російського обстрілу Львова 4 вересня відновили 12 будинків
Станіслав Савенко. Суспільне Львів

Чоловік очікує, що до кінця жовтня у його квартирі встановлять вікна та двері, і вони з дружиною повернуться додому. Загалом 4 вересня внаслідок ракетного удару пошкоджені 189 будинків у двох районах міста. За місяць громаді вдалося відновити 12 будинків.

"У кожну квартиру зайшов ліцензований експерт, ми одразу дали роз’яснення їм, що потрібно зробити з їхньої сторони, і все що могли з нашої, були забиті всі критичні вікна та двері, щоб не було мародерства", — розповіла голова Франківської районної адміністрації Оксана Пригода.

Майже 20 будинків — пам’ятки архітектури, п’ять будинків не підлягають відновленню, розповідає заступник міського голови Андрій Москаленко.

Після російського обстрілу Львова 4 вересня відновили 12 будинків
Пошкоджені будинки на вулиці Коновальця у Львові. Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва

"Там, де мешканці втратили квартири, вони мають отримати квартири або компенсацію, з кожним мешканцем буде узгоджуватись окремо. Для 53 сімей, які не мають де проживати, надали компенсацію на оренду житла — до 15 тис. грн. Також ще одна сім’я проживає в готелі, ще декілька сімей проживають в модульному містечку. Ми здійснили виплати понад 100 сім'ям — вони отримали компенсацію за вікна, двері та затоплення помешкань", — розповів Андрій Москаленко.

За словами Андрія Москаленка, пошкоджені будинки відновлюють не лише за гроші з міського бюджету, долучилися і понад 30 приватних компаній. Додатковий час займають спеціальні експертизи та проведення тендерів. Упродовж жовтня планують відновити ті будинки, які не є пам’ятками архітектури.

Що відомо про обстріл Львова 4 вересня

На початок