Команда хірургів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (ЗУСДМЦ) видалила з-під шкіри 5-річного хлопчика паразита — дирофілярію.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
Як розповіла мама хлопчика, безболісна пухлинка на стегні з'явилась у сина давно. Однак нещодавно з'явились ознаки запалення: почервоніння та болючість, підвищилась температура у місці припухлості, з'явився абсцес. Результат обстеження на УЗД показав доброякісне утворення підшкірної клітковини.
"Спершу ми подумали про епідермальну кисту, яка часом трапляється у дітей. Оскільки патологія мала ознаки інфікування, ухвалили рішення про хірургічну евакуацію нагноєння. Це стандартна маніпуляція при інфекціях м'яких тканин. Після місцевого знечулення і розкриття новоутвору виявили нематоду — гельмінта роду "Dirofilaria". Паразита видалили і скерували на підтвердження діагнозу у паразитологічну лабораторію", — розповів керівник клініки спеціалізованої хірургії Богдан Романишин.
Хірург каже, що у ЗУСДМЦ це уже друга дитина з дирофіляріозом за 2024 рік. Загалом фахівці Центру щорічно фіксують 2-3 випадки паразитарного захворювання.
Як розповіла керівниця відділу інфекційного контролю ЗУСДМЦ Оксана Пушкарьова, дирофіляріоз виникає через укус інфікованою комахою, найчастіше комаром, який насмоктався крові зараженої тварини. Інкубаційний період може тривати від одного місяця до двох років. Один паразит здатен мігрувати в тілі людини до 30 сантиметрів на добу. Від людини до людини захворювання не передається.