У Львові відкриють школу реставрації при Академії мистецтв

У Львові відкриють школу реставрації при Академії мистецтв

Львівська національна академія мистецтв
Львівська національна академія мистецтв. Facebook/Львівська національна академія мистецтв

При Львівській національній академії мистецтв відкриють школу реставрації. Там готуватимуть ремісників-реставраторів виробів з дерева, металу та декоративних штукатурок і ліпнини. Школа працюватиме за європейськими стандартами, а випускники зможуть отримати сертифікати державного зразка.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, попри те, що в деяких вишах готують реставраторів, в Україні немає спеціалізованих освітніх програм, спрямованих на підготовку фахівців з реставрації дерева, металу та ліпнини.

"Тепер ситуація така, що людина або має диплом магістра і всі так би мовити найвищі титули та допускається до роботи, або ж працює самочинно. Водночас, навіть найбільш фаховому дипломованому реставратору потрібні майстри, яких можна допустити до робіт з конкретним вікном, решіткою, ліпниною на фасаді чи в інтер’єрі. І ця потреба вимірюється сотнями фахівців, яких ніде немає, яких ніхто не готує", — каже ректор Львівської національної академії мистецтв Василь Косів.

За його словами, це перший в Україні проєкт 2-річної програми підготовки реставраторів з видачею сертифікатів, що визнаватимуться державою. Керівниця міського управління охорони історичного середовища Тетяна Балукова додає, що таке неформальне навчання може бути цікавим насамперед для ремісників, які фактично працюють у цій сфері, але не мають відповідного диплому.

"Вони зможуть підвищити свою кваліфікацію та отримати відповідний офіційний статус реставратора. Важливо, що до навчань будуть залучені також експерти, інституції та організації зі сфери реставрації з Німеччини", — говорить посадовиця.

Загалом, пілотний проєкт розрахований на 4 роки з можливістю його продовження. Навчальний процес має стартувати з наступного року. До цього часу потрібно облаштувати майстерні, зокрема закупити станки та інше обладнання. Усі фінансові витрати покриє німецький Фонд ім. Ебергарда Шьока.

"Львів має прекрасні пам’ятки, за якими треба доглядати, реставрувати. Тому потрібні хороші фахівці — архітектори, реставратори, які радять, консультують. Але потрібні і реставратори-ремісники, які безпосередньо працюють на об’єктах. І власне таких реставраторів-ремісників ми хочемо навчати", — зазначає директор Фонду ім. Ебергарда Шьока Петер Мьоллер.

Пілотний проєкт втілюватимуть за підтримки ЮНЕСКО.

На початок