За добу надзвичайники Львівщини 42 рази гасили пожежі сухостою

За добу надзвичайники Львівщини 42 рази гасили пожежі сухостою

Пожежі сухої трави на Львівщині
Корова стоїть на спаленій землі на Львівщині. Преслужба ГУ ДСНС Львівщини

Минулої доби, 6 вересня, на Львівщині трапились 42 пожежі сухостою. Вогонь знищив понад десять гектарів сухої трави та чагарнику.

Про це повідомили в пресслужбі ГУ ДСНС Львівщини.

"За минулу добу в кожному районі Львівщини були зафіксовані пожежі сухостою. Рятувальники здійснили 42 виїзди на їх ліквідацію. В результаті цих пожеж вогонь знищив понад 10 гектарів сухої трави та чагарнику, і все живе, що було на цих територіях — йдеться у повідомленні.

Рятувальники нагадують: спалювання сухостою категорично заборонене та карається закономСпалювання сухостою карається законом у вигляді штрафу: для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн, для посадових осіб — від 15 300 грн до 21 420 грн.. Пожежі на відкритих територіях спричиняють тяжкі наслідки для довкілля — руйнується родючий шар ґрунту, гинуть корисні комахи, тварини, знищується насіння і коріння рослин. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років.

Дуже часто вогонь виходить з-під контролю, швидко поширюється, особливо у вітряну погоду. Навіть невеличке загоряння на власному подвір’ї чи городі може перекинутися на траву, а звідти — на торфовища, ліси. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. За кілька десятків секунд можуть спалахнути цілі гектари і ситуація може вийти з-під людського контролю.

В ДСНС України радять опале листя, суху траву і бур’яни не палити, а компостувати. Коли листя перегниває, то стає добривом, і до ґрунту повертаються всі необхідні для родючості речовини.

На початок