Сьогодні, 6 вересня, у Львові попрощалися із Євгенією, Яриною, Дариною та Емілією Базилевич. Вони загинули у будинку внаслідок ракетного обстрілу РФ вночі 4 вересня. З усієї родини живим залишився лише чоловік та батько — Ярослав Базилевич.
Як повідомляють кореспонденти Суспільного, чин похорону чотирьох членів родини Базилевичів — 43-річної Євгенії і трьох дівчат — 7-річної Емілії, 18-річної Дарини та 21-річної Ярини розпочався о 14:00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла.
Попрощатись із загиблими внаслідок ракетної атаки РФ прийшли рідні, друзі, пластуни, громадські діячі та мешканці Львова. Чимало з них принесли соняхи.
Після чину похорону процесія рушила на площу Ринок на церемонію прощання. Біля Ратуші львівський сурмач виконав мелодію на честь загиблих.
Євгенію Базилевич та трьох її доньок поховали на Личаківському кладовищі.
"Вона завжди любила розказувати про свою сім'ю, бо вона її дуже любила, вона була щира, відкрита. Найбільша мрія — ще раз її обійняти", — розповіла про Дарину Базилевич її подруга Ярина Чума.
Знайомі та друзі родини сім'ї Базилевичів говорять про загиблих як про патріотів та цвіт нації. Євгенія, Дарина та Ярина були пластунками. Наймолодшій доньці Базилевичів Емілії було сім років. Дівчинка перейшла у другий клас. 18-річна Дарина Базилевич навчалася на другому курсі програми "Культурологія" Гуманітарного факультету УКУ. Ярина Базилевич працювала програмною менеджеркою в офісі "Львів — молодіжна столиця Європи 2025". Дівчині був 21 рік.
"Це дуже світлі люди. Це дуже сильна втрата для всіх: для друзів, знайомих. А для родини — то взагалі, це дуже велика втрата насправді" — розповіла Суспільному подруга родини Базилевич Олександра Петрюк.
Також сьогодні у Львові відбувається прощання із загиблими внаслідок обстрілу Іриною Демидовою та Юрієм Арабським. Олександра Погорецького поховають у суботу, 7 вересня.
Що відомо про обстріл Львова 4 вересня
- 4 вересня РФ атакувала Львівщину трьома "шахедами", двома крилатими ракетами і двома "Кинджалами". Близько 5 години ранку у Львові пролунала серія потужних вибухів. 188 будівель, зокрема житлові будинки, 5 навчальних закладів, 2 центри творчості, 2 медичні установи, храм ПЦУ св. Юрія Переможця в історичному центрі зазнали ушкоджень. Серед них — 19 пам'яток архітектури. Йдеться, зокрема, про будинки на вулиці Коновальця та Кокорудза.
- О 12:59 аварійно-рятувальні роботи завершили. Надзвичайники врятували 12 людей. Семеро львів'ян загинули. Серед них — 6 дорослих: Базилевич Дарина, Базилевич Ярина, Базилевич Євгенія, Демидова Ірина, Погорецький Олександр, Арабський Юрій та одна дитина — 7-річна Базилевич Емілія. 5 вересня у Львові оголосили Днем жалоби.
- 66 людей отримали травми, 11 з них у критичному стані доправили у лікарні. Більшість пацієнтів госпіталізували з травмами грудної клітки і черевної порожнини, а також осколковими пораненнями голови, шиї та кінцівок.
- 4 вересня, Львівська міська рада ухвалила виділити 30 млн гривень для компенсації мешканцям, житло яких зруйнувала російська ракетна атака. У Львівській ОВА також прийняли рішення виділити з резервного фонду обласного бюджету 30 млн гривень для покриття першочергових витрат. Мешканців, які втратили житло, поселили в модульному містечку та готелях та пообіцяли компенсацію на оренду житла.
- За фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, розпочали кримінальне провадження.