Уроки кіно, сучасного мистецтва та донорства крові: що запровадять у школах Львова

Уроки кіно, сучасного мистецтва та донорства крові: що запровадять у школах Львова

Гончарна майстерня у школі №73
Гончарна майстерня у школі №73. Пресслужба Львівської міської ради

У новому навчальному році у Львові планують розширити мережу центрів національно-патріотичного виховання, розробити для учнів уроки за мотивами фільмів, уроки сучасного мистецтва, а також донорства крові. Крім того, хочуть створити мережу гончарних майстерень на базі шкіл, а також розвивати еконапрямок.

Про ці та інші ініціативи розповів начальник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк у ефірі на Facebook-сторінці.

Відкриття ще чотирьох центрів національно-патріотичного виховання

Наразі у Львівській громаді функціонує 10 центрів національно-патріотичного виховання. Ще чотири планують відкрити у вересні: у Дублянському ліцеї, школі №84, №49 і школі "Гроно".

"Кілька тижнів тому рішенням виконкому в кожен центр національно-патріотичного виховання було введено ще дві штатні одиниці керівників гуртків. Що нам це дасть? Можливість, щоб учні, які бачать себе в цьому напрямку, не лише 10-11 класів, а й учні 7 класу, 8 класу, мали можливість в позаурочний час відвідувати наші центри", — каже Андрій Закалюк.

На вихідні там планують проводити навчання для мешканців Львова.

Уроки донорства, сучасного мистецтва, кіно та гончарні майстерні

За словами Андрія Закалюка, цього року у львівських школах будуть приділяти ще більше уваги мистецькому і творчому розвитку дітей. Серед планів — уроки сучасного мистецтва в артгалереях та інших мистецьких просторах.

"У Львові працюють дуже круті митці, менеджери у сфері мистецтва. Ми хочемо запросити їх і напрацювати уроки сучасного мистецтва, які згодом діти зможуть як вивчати у школі, так і в наших мистецьких центрах, галереях. Тому що вміння дітей надихатися сучасним мистецтвом — це важливо", — каже начальник управління освіти.

Також для учнів старших класів хочуть розробити уроки за мотивами фільмів.

"Наші діти дивляться фільми, серіали, вони цим цікавляться. Наші вчителі це дивляться. Ми хочемо це зробити частинкою освітнього процесу у школі. Безперечно, це буде не в основній частині уроків, це буде напрацьовано з нашими колегами з різних галузей, але це теж є дуже важливий момент, щоб діти зі своїми вчителями вчилися дивитись фільми, цікавились кінематографом, його історією і розуміли, куди рухається кінематограф у світі і Україні", — пояснює Андрій Закалюк.

Крім того, в кожному районі міста на базі шкіл планують створити мережу гончарних майстерень.

"Ми досліджували цю тему і розуміємо, наскільки це впливає на розвиток дітей і наскільки це важливо. Ми маємо дві школи, у яких є гончарні майстерні, ми ставимо собі за ціль протягом навчального року відкрити ще у кожному районі Львова. Їх зможуть відвідувати не лише діти своєї школи, але й інших шкіл", — розповідає Андрій Закалюк.

Ще один проєкт, який планують розвивати — уроки донорства крові. Минулоріч його реалізували в кількох школах.

"Ми хочемо, щоб уроки донорства були фактично у всіх школах. Зайве наголошувати на важливості, це є актуально, будемо розвивати", — додає посадовець.

Турбота про природу

У новому навчальному році за кожною школою Львівської громади закріплять зелену зону, за якою учні будуть навчатись доглядати, досліджуватимуть та розвиватимуть її.

"З вересня ми хочемо запустити особливу екологічну програму. За кожною школою міста буде закріплено якусь зелену зону: парк, сквер чи водойму. Впродовж навчального року школярі будуть досліджувати ці території, доглядати їх, висаджувати нові рослини та навіть вчитись ловити рибу. Все це буде робитись у співпраці з управлінням екології та міськими садівниками, щоб діти могли навчатись у фахівців правильно доглядати за зеленими територіями", — зазначає чоловік.

Наразі деталі програми напрацьовують разом з спеціалістами міського управління екології та природних ресурсів.

Спорт та інклюзія

Минулоріч в межах міської програми діти з тих шкіл, де немає басейнів, мали можливість відвідувати їх під час канікул. Цього року акцент — на уроках плавання для дітей з особливими освітніми потребами.

"Ці діти потребують особливої уваги і підтримки під час уроків плавання, тому вони будуть займатися окремо від інших учнів, але з батьками. Так заняття будуть більш комфортними та результативними для діток. Звичайно, будуть дотримані всі норми, виконані всі постанови, але це дасть можливість нашим діткам плавати", — повідомив головний освітянин міста.

Наразі у школах Львівської громади навчається близько тисячі дітей з особливими освітніми потребами.

Профорієнтація

Також у двох школах хочуть запустити пілотний проєкт з профорієнтації. Там працюватимуть гіди з професій.

"Це ті люди, які будуть займатися лише профорієнтацією у школах. Вони будуть налагоджувати співпрацю навчального закладу з закладами профтехосвіти, вишами, підприємствами. Будуть організовувати екскурсії на різноманітні підприємства і заводи, які є на території Львова, щоб учні мали можливість максимально познайомитися на практиці з різними напрямками, куди вони можуть піти навчатися, а потім працювати", — додав Андрій Закалюк.

Крім того, у школах розвиватимуть співпрацю з Малою академією наук, університетами та заохочуватимуть дітей до науки та читання.

На початок