У Львові сміттєпереробний завод збудований на 65%: коли планують завершити роботи

У Львові сміттєпереробний завод збудований на 65%: коли планують завершити роботи

У Львові, на вулиці Пластовій, триває будівництво комплексу з переробки побутових відходів. Майбутній комплекс зможе переробляти 250 тисяч тонн відходів на рік.

Чи задовільнить це потреби Львова, з’ясовували журналісти Суспільного.

За словами керівника ЛКП "Зелене місто" Олександра Єгорова, сміттєпереробний завод збудований на 65%.

"На сьогоднішній момент вже завезена досить велика кількість обладнання по вентиляційним установкам, по електрогенераторним установкам, тобто всі роботи ведуться в повному обсязі. Їде зараз велика кількість обладнання з Туреччини", — каже Олександр Єгоров.

Згідно з оцінками фахівців, там зможуть переробляти 250 тонн сміття на рік. Мова йде про механіко-біологічну переробку. Приблизно стільки сміття збирають у Львові за рік.

"Стосовно вартості, то вона така як була в контракті, така і є – 35 мільйонів євро — загальна вартість будівництва заводу. В цій складовій є частина, яка передбачалася як кредитна — це майже 15 мільйонів. І також грант, який місто отримав від Банку реконструкції та розвитку — це 10 мільйонів. Вся інша сума — це внесок міста", — говорить директорка департаменту економічного розвитку Інна Свистун.

Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові
Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Керівниця юридичного відділу благодійної організації "Екологія. Право. Людина" Ольга Мелень-Забрамна каже, потужностей заводу має вистачити, аби переробити усе сміття, яке продукують львів’яни. Позитивом, за її словами, є те, що люди почали сортувати сміття. Щоправда екологиня має застереження щодо того, куди будуть відправляти залишки сміття після переробки і RDF-паливо.

"Вважаю позитивним, що місто намагається налагодити систему роздільного збору сміття, бо за цим майбутнє, бо тоді його буде легше переробити. Єдине — це чи буде потім можливість реалізувати цю продукцію і ті відходи, які завод буде утворювати. Тобто RDF-паливо і вже залишки, які ні до чого не будуть придатні, крім захоронення", — зазначає Ольга Мелень-Забрамна.

Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові
Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Залишки відходів, а це 15 відсотків від усього переробленого сміття, відправлятимуть на полігони, проте куди саме поки не відомо.

"На сьогоднішній момент таке місце ще не визначене", — коментує Інна Свистун.

А от RDF-паливо продаватимуть цементним заводам, каже керівник комунального підприємства "Зелене місто".

"На сьогоднішній момент вже є підписаний меморандум з цементним заводом у Івано-Франківську, ведуться постійні перемовини", — додає Олександр Єгоров.

За словами першого заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, завершити будівництво сміттєпереробного заводу попередньо планують до кінця 2024 року або початку 2025.

На початок