Чекають народження ще семи: у кінологічному центрі на Львівщині виховують 13 цуценят

Чекають народження ще семи: у кінологічному центрі на Львівщині виховують 13 цуценят

У кінологічному центрі Львівщини виховують 13 цуценят. Їм зробили необхідні щеплення та у формі гри привчають до тренувань. Напрямок для собак обирають із врахуванням їхнього характеру й особливостей.

Більше про це Суспільному розповів начальник лабораторії генетики Михайло Заремба.

"Це цуцики німецької вівчарки, найпопулярнішої, чепрачного Чорно-рудогозабарвлення. От вони такі маленькі виглядають, сьогодні нам два місяці, ми проходили те саме тестування на визначення характеру, скоріше за все — майбутньої професії. В мене Дея це собака, що підкорюється, тобто вона найкомфортніша для роботи з кінологом", — каже Михайло Заремба.

Михайло Заремба й двомісячне цуценя, липень 2024
Михайло Заремба й двомісячне цуценя, липень 2024. Суспільне Львів/Іванка Дусько

Троє цуценят, які вважаються ще недостатньо дорослими, мешкають у спільному вольєрі. Старших на два тижні собак вже розселили по різних вольєрах і тренують.

"Я почала займатись із двох місяців. Вчила її так помаленьку, щоб не впала, щоб не лякалася. Вона коли лякається, то більше не проходить", — каже кінологиня Христина Луцан.

Цуценята у вольєрі, липень 2024
Цуценята у вольєрі, липень 2024. Суспільне Львів/Іванка Дусько

У віці двох місяців цуценят тестують на тип темпераменту й визначають характер майбутньої службової собаки, розповідає Михайло Заремба:

"Це пес домінуючого типу, скажімо так. З ним треба домовлятися, він якщо хоче працювати, бавитись, то він буде. Якщо він не захоче, він починає показувати свій характер і це якраз той момент, коли треба його переконати, що ми не погані, з нами треба бавитись".

Наразі в кінологічному центрі живуть 13 цуциків. Працівники очікують народження ще семи. В майбутньому вони будуть допомагати в роботі вибухотехнікам або охороняти кордони України.

На початок