На Львівщині групу посадовців шахти підозрюють у незаконному видобутку вугілля

На Львівщині групу посадовців шахти підозрюють у незаконному видобутку вугілля

Шахта на Львівщині
Шахта на Львівщині. Пресслужба Львівської обласної прокуратури

На Львівщині оголосили про підозру директорові шахти, головному інженерові, начальникові технологічного комплексу шахти й так званому "смотрящому" за підприємством. За даними правоохоронців, посадовці незаконно видобули вугілля на майже 2,4 мільйона гривень.

Про це повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Слідчі з'ясували, що головний інженер та начальник технологічного комплексу шахти вносили у звіти фіктивні дані, а необліковане вугілля вивозили й продавали іншим фірмам.

У лютому 2024 року правоохоронці обшукали шахту, перевалкові майданчики й помешкання посадовців. При обшуках вилучили документи "подвійної бухгалтерії", робочі журнали й чорнові записи.

"Проаналізувавши вилучену документацію, правоохоронці встановили, що добовий видобуток, зазначений в офіційних документах, був утричі менший за фактичний. До прикладу, в одному офіційному добовому звіті до профільного міністерства фігуранти показали 80 тонн видобутого вугілля замість 240", — йдеться у повідомленні.

Наразі підтверджено, що за шість днів у лютому 2024 року такий продаж вугілля приніс посадовцям майже 2,4 мільйона гривень.

Вчора, 18 червня, учасникам групи повідомили про підозру в привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою й службовому підробленні. Санкція статті — позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

На початок