"Летіло, як моторолер "Верховина". Мешканці Малехова на Львівщині про нічний обстріл

"Летіло, як моторолер "Верховина". Мешканці Малехова на Львівщині про нічний обстріл

Ексклюзивно

Вночі, 19 червня, росіяни атакували Львівщину ударними БпЛА. У селі Малехів, що неподалік Львова, пошкоджений офісний центр та житлові будинки. Двоє людей травмовані.

Мешканці Малехова розповіли Суспільному про нічну атаку безпілотників.

"Шиби повилітали, діти почали плакати, то страшне. Було чути? Так, то такі вибухи були, хата вся аж червоним засвітилась. Діти все в плач. Хай Бог милує…", – пригадує місцева мешканка Ірина Пасирська.

У приватному секторі села — розбиті вікна у будинках та пошкоджені загорожі. На подвір’ї Віри Петришин усією сім’єю прибирали розбите скло.

"Звук був, бо то ж напроти влупило. То звук був. То що тільки вікна повилітали, ми як збігли зверху на низ, то посипалися шибки. А так ми нічого не бачили", – розповідає Віра Петришин.

Атака БпЛА по Львову 19 червня
Мешканка Малехова Віра Петришин показує вибиті вікна у її будинку. Суспільне Львів

Також пошкоджені вікна та балконні конструкції у багатоповерхівці в іншій частині Малехова. Зокрема, у квартирі Степана Радомського на першому поверсі.

"Чули як летіло, як моторолер "Верховина" наш. І як гупнуло, то ми там із дружиною сховалися, бо я бачив як він летів, а ми сховалися в ванну. І як труснуло нас, думали, що в будинок попало. Ну, хвиля сильна була, бачите, вікна повисаджувало, клямки всюди. Бачите, чорт робить біду нам", – розповів Степан Радомський.

Атака БпЛА по селу Малехів
Вулиця в Малехові після нічної атаки ударних БпЛА. Суспільне Львів/Ірина Мочульська

Щодо наслідків дронової атаки, міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що знищена офісна будівля на околиці Львова, пошкоджений Державний науково-дослідницький контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, а також пошкоджень зазнала багатоповерхівка у Малехові та понищені будинки у приватному секторі.

"Зараз оперативно проведемо комісію по надзвичайних ситуаціях, людям за кожне пошкоджене вікно до 12 тисяч гривень в нас є компенсація від міста, за двері — до 8 тисяч. Оперативно перераховуємо людям кошти, вони вже самі приступають до роботи", – сказав Садовий.

Тривогу вночі, 19 червня, на Львівщині оголошували двічі. Як повідомив керівник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, над Львівщиною збили 5 із 5 безпілотників.

Також станом на 8.30 ранку відомо про двох травмованих у Малехові. Одному чоловіку допомогу надали на місці. Інший – це 70-річний чоловік, у нього акубаротравма, множинні осколкові поранення і кілька вогнепальних переломів. Його госпіталізували до лікарні.

На початок