Донором став 40-річний чоловік. У Львові пересадили нирку дворічному хлопчику

Донором став 40-річний чоловік. У Львові пересадили нирку дворічному хлопчику

Виписка дворічного Максима з лікарні
Виписка дворічного Максима з лікарні. Facebook/Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

У Львові дворічному Максиму здійснили пересадку нирки від 40-річного чоловіка. Хлопчик народився із вадою розвитку сечовидільної системи. Його готували до втручання протягом півтора року.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

У лікарні розповіли, що ваду розвитку сечовидільної системи у Максима діагностували ще на етапі виношування. На 28 тижні вагітності стався розрив правої нирки дитини. Після народження хлопчик понад місяць перебував реанімації та переніс дві операції — на 10 та 17 днях життя.

"З Максимком ми познайомились, коли йому виповнилось два місяці. Спершу проводили консервативну терапію, стежили за нирковими показниками, здійснювали переливання крові для лікування важкої анемії, вакцинували тощо. Тобто, працювала уся медична команда Центру", — каже дитячий нефролог Роман Андруневич.

У лютому 2023 року дитині почали проводити перитонеальний діаліз через погіршення стану здоров'я. Щоб жити повноцінно, хлопчик потребував якнайшвидшої трансплантації. Донора вдалось знайти у травні цього року. Ним став 40-річний чоловік.

Хірурги та анестезіологи Центру спільно з колегами-трансплантологами Першого медичного об'єднання Львова успішно трансплантували нирку. Через два тижні малюка виписали додому.

У лікарні додають, Максим став найменшим пацієнтом, якому пересадили нирку в Львові.

На початок