Вчитимуть правильно поводитися з відходами: у Львові працюватиме дитяча "Школа сортування"

Вчитимуть правильно поводитися з відходами: у Львові працюватиме дитяча "Школа сортування"

Протягом літа у Львові працюватиме "Школа сортування", в якій вихованців дитсадків та учнів молодшої школи навчатимуть правильно поводитися з відходами. Школу організували на базі комунального підприємства “Львівспецкомунтранс”.

Більше про навчання в літній школі Суспільному розповіла студентка Львівського національного університету імені Івана Франка Соломія Михайлюк.

"Ми діткам розказуємо і показуємо, в які саме баки викидати, які саме відходи. Найголовніше — це органічні відходи, оскільки людина їх найбільше продукує. Ми знаємо: органіка, якісь решки їжі, їх потрібно викидати або у відерце, яке ми потім виносимо й викидаємо у бак для органічних відходів, їх ніколи не можна викидати у пластикові пакети. Це дуже погано, тому що потім той пластик вручну вибирати. Краще викидати або у відерце або у пакти які розкладаються", — каже Соломія.

Сортування допомагає зменшити кількість відходів. Їх можна переробляти й повторно використовувати, а не відправляти на полігони, каже головний інженер комунального підприємства "Львівспецкомунтранс" Микола Стебельський:

"Інформаційна політика в цьому плані відіграє дуже важливу роль. Буквально недавно почали розставляти контейнери для скла, для змішаних відходів. Якість сортування була на початку дуже погана: туди потрапляли й лампи, бувало що і змішані відходи. Зараз якість відсортованого скла набагато краща".

Директор комунального підприємства "Адміністратор послуги з управління побутовими відходами" Петро Кінаш
Директор комунального підприємства "Адміністратор послуги з управління побутовими відходами" Петро Кінаш, 28 травня 2024. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Директор комунального підприємства "Адміністратор послуги з управління побутовими відходами" Петро Кінаш розповів, що у Львові один із найвищих в Україні показників сортування:

"За минулий рік ми показали дуже крутий результат — місто відсортувало при роздільному зборі близько семи відсотків, а це понад 12 тисяч відходів не потрапило на полігон, а на переробку пішло. Це один з найвищих показників в Україні".

На початок