Замість чайових — донати військовим: як святкували День кельнера у Львові

Замість чайових — донати військовим: як святкували День кельнера у Львові

Сьогодні, 22 травня, у Львові відзначали День кельнера. Це традиційне міське свято офіціантів, адміністраторів, барист та барменів, які працюють у сфері гостинності Львова. Цьогоріч за барні стійки стали знані у місті люди: ведучі, волонтери, самі власники закладів. Замість традиційних "чайових" вони просили донати на потреби військових.

Як це було, дізнавалося Суспільне.

Володимир Андрєєв – волонтер та блогер, але на вечір став офіціантом в одному із закладів на площі Ринок у Львові, аби зібрати гроші на ЗСУ. До цього, каже, у юності підпрацьовував у кафе Кам’янця-Подільського.

"Я там працював, я би навіть не назвав, що саме офіціантом, там такий заклад, де наливали по 50 грам, от я і займався оцим наливанням. Там і далі наливають по 50 грам, а я де? А я вже наливаю по 0,5 і по літрі. Потім я буду просити донати – буду казати, на що ми збираємо, куди ми збираємо", — каже Володимир Андрєєв.

Блогер та волонтер Володимир Андрєєв долучився до Дня кельнера у Львові
Блогер та волонтер Володимир Андрєєв долучився до Дня кельнера у Львові. Суспільне Львів

Понад століття тому кельнерами у Львові називали працівників ресторанів. Зараз це різні професії: офіціанти, бармени, баристи, тощо. Міське свято кельнера щороку проводять саме 22 травня. Цьогоріч увагу під час святкувань звертають на тих працівників сфери гостинності Львова, які пішли захищати країну. А також збирають гроші для потреб українського війська.

"Усі гроші, які будуть зібрані публічними кельнерами та кельнерками, будуть перераховані на потреби ЗСУ. Це різні відкриті збори, хтось із кельнерів або кельнерок мають свої збори, вони їх підтримують. Хтось долучається до інших публічних. Але однозначно ми озвучимо цю суму", — говорить керівниця міського управління туризму Христина Лебедь.

Керівниця міського управління туризму Христина Лебедь
Керівниця міського управління туризму Христина Лебедь. Суспільне Львів

Володимир Андрєєв зголосився побути офіціантом на вечір, щоб нагадати, наскільки важливо допомагати закривати збори для військових.

"Або ви донатите зараз, або ви потім воюєте в російській армії", — додає блогер.

Загалом до святкування Дня кельнера у Львові приєднались майже два десятки закладів. І стільки ж відомих у місті людей стали за барну стійку чи одягнули уніформу офіціанта. Суму донатів, що вони зібрали, оприлюднять після того, як їх порахують у кожному із закладів.

На початок