Громадський транспорт до лікарні "Охматдит": у Львові створили петицію до міськради

Громадський транспорт до лікарні "Охматдит": у Львові створили петицію до міськради

Центр дитячої медицини лікарні "Охматдит" створив петицію, аби в район Високого Замку, де розташована лікарня, їздив громадський транспорт. Щоб її розглянули в міській раді, необхідно зібрати 500 підписів впродовж 60 днів.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Валентина Нікончук разом з донькою приїхала до дитячого хірурга з Яворівського району. Каже, добиралися в лікарню три години. Зокрема, під гору до самої лікарні довелося йти пішки, адже в район Високого Замку громадський транспорт не їздить.

"Ой, ми так добирались три години. Дуже важко і проблематично, якби був сюди транспорт, було б чудово. Дуже тяжко добиратися, всі мокрі. Транспорт — було би дуже прекрасно", — говорить мама пацієнтки.

Валентина Нікончук з сином в "Охматдиті"
Валентина Нікончук з сином в "Охматдиті". Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Ірина Березівська приїхала до лікарні з сином на авто, проте каже, добратися до лікарні тим, хто не має автомобіля складно, тому переконана, сюди мають їздити маршрутки.

"Я думаю, що це буде зручніше, тому що це є дитяча лікарня, бо не кожен має свій транспорт. Це буде добре", — каже Ірина Березівська.

Ірина Березівська з донькою в черзі до лікаря
Ірина Березівська з донькою в черзі до лікаря. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Лікарня "Охматдит" виступила з ініціативою запустити громадський транспорт по вулиці Лисенка до дитячої лікарні. Медична директорка Центру дитячої медицини Марта Яцула каже, що це соціально-необхідний маршрут.

"Наша лікарня з перших днів повномасштабного вторгнення почала приймати з прифронтових зон внутрішньо переміщених осіб, а це люди, які абсолютно не знають міста, і їм складно добиратися власне в наш медичний заклад. Тому ініціатива запуску громадського транспорту теж допоможе покращити ось цей маршрут пацієнта, який шукає самостійно, як потрапити в нашу установу", — пояснює медична директорка.

У 2016 році курсував експериментальний маршрут з вулиці Під Дубом на Високий Замок, із заїздом до дитячої лікарні, розповідає начальник міського управління транспорту Орест Олеськів:

"Справді, Високий Замок — один з тих районів небагатьох у Львові, які не мають хорошого сполучення транспортом, тому людям доводиться ходити пішки. Це пов’язано з багатьма причинами. У 2016 році була спроба запустити маршрут експериментальний до "Охматдиту" — він їхав від вулиці Джерельної, біля Форуму. Один автобус курсував. Проте тоді не вдалося погодити схему цього маршруту у поліції. Поліція сказала, що ці вулиці є непридатними для руху громадського транспорту через їхні геометричні параметри і через значні ухили".

Маршрутки в центрі Львова
Маршрутки в центрі Львова. З центру до "Охматдиту" необхідно добиратися пішки або машиною. Суспільне Львів/Ольга Дейнека

Попри те у мерії розглядають можливість запустити маршрут на Високий Замок. Це стане можливо після запуску другого етапу електронного квитка, каже Орест Олеськів. Тоді зможуть детальніше вивчити маршрут та пристосувати його для громадського транспорту.

"Коли ми зможемо повністю замовляти послуги як місто-замовник і оплачувати такі маршрути, які будуть неприбутковими, однозначно цей маршрут буде мати низький пасажиропотік, але, враховуючи його соціальну важливість, ми розуміємо, що цей маршрут потрібно планувати. Зараз основна затримка за законодавством, зараз ведуться роботи в міністерстві по напрацюванню нормативних актів для того, щоб оплата за транспортну роботу для автобусних маршрутів була можлива. Очікуємо і хочемо, щоб цей перехід відбувся наступного року", — додає Орест Олеськів.

Аби електронну петицію розглянули, необхідно, аби впродовж 60 днів вона набрала 500 підписів. Підписати її можна на веб-сайті Єдиної системи місцевих електронних петицій.

На початок