У Львівській громаді батькам загиблих захисників надаватимуть щорічну допомогу

У Львівській громаді батькам загиблих захисників надаватимуть щорічну допомогу

Львівська міська рада
Львівська міська рада. Суспільне Львів

У Львівській громаді батькам загиблих захисників та захисниць України виділятимуть з міського бюджету щорічну одноразову матеріальну допомогу. Вона становитиме 10 тисяч гривень. Допомогу виплачуватимуть до Дня матері та Дня батька.

Таке рішення ухвалив сьогодні, 17 травня, виконком Львівської міської ради.

У Львівській територіальній громаді допомогу виплачують ще з 2017 року. Досі право на її отримання мали батьки, діти яких брали участь у Революції Гідності та в АТО-ООС і загинули чи померли внаслідок хвороб чи контузій.

Тепер міська громада також виплачуватиме щорічну матеріальну допомогу батькам зниклих безвісти за особливих обставин, а також захисників, які загинули, захищаючи Україну під час повномасштабної війни. Право на таку допомогу мають батьки, які мешкають на території Львівської громади, в тому числі й внутрішньо переміщені особи. Всього на сьогодні таких налічується 354 людини.

Для того, щоби отримати матеріальну допомогу, батьки загиблих чи тих, хто вважається зниклим безвісти, мають звернутися до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій та подати заяву встановленого зразка.

Матерям слід звернутися до 1 червня поточного року, татам — до 1 липня 2024 року. До заяви необхідно додати пакет документів. Серед них:

 • копія паспорта громадянина України/копія паспорта з безконтактним електронним носієм (ID карта) з наявним оригіналом довідки про реєстрацію місця проживання (перебування);
 • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
 • інформація (повідомлення) про відкриття та обслуговування рахунку в установі уповноваженого банку;
 • витяг з реєстру Львівської міської територіальної громади про реєстрацію місця проживання (перебування) матері/батька (дружини, дітей), загиблого/загиблої на день загибелі/смерті на території Львівської міської територіальної громади (додається Центром самостійно за наявності цієї інформації у реєстрі Львівської міської територіальної громади);
 • копія посвідчення (довідки) члена сім’ї загиблого захисника чи захисниці України/посвідчення члена сім’ї загиблого, виданого (виданої) у встановленому порядку відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“;
 • копія свідоцтва про народження загиблого/загиблої, зниклого/зниклої безвісти за особливих обставин;
 • копія свідоцтва про смерть загиблого/загиблої,
 • копія витягу з постанови військово-лікарської комісії відповідного військового формування (при необхідності);
 • відомості з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
 • витяг з наказу про призов (при необхідності);
 • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
 • інші документи (залежно від обставин, які склалися).

У наступні роки батькам буде достатньо подати тільки заяву. Рішення про надання (відмову у наданні) щорічної одноразової матеріальної допомоги матерям, батькам ухвалює Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій протягом 10 днів з дня подання заяви з необхідними документами.

На початок