У Львові понад 80% пасажирів сплачують за проїзд у громадському транспорті безготівково

У Львові понад 80% пасажирів сплачують за проїзд у громадському транспорті безготівково

Е-квиток у Львові
Валідатор у маршрутці у Львові. Пресслужба Львівської міської ради/Олександр Мазуренко

У Львові 80,5% мешканців обирають безготівкову форму оплати в громадському транспорті. У грудні 2023 року, коли в місті запровадили е-квиток, 44% пасажирів сплачували за проїзд готівкою.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, за п'ять місяців дії безготівкової оплати проїзду у громадському транспорті розрахунок готівкою скоротився вдвічі.

"У грудні минулого року, у перший тиждень впровадження безготівкової оплати, проїзд готівкою у водія оплачувало 44% платних пасажирів. У лютому цього року цей показник складав 22%. А в квітні – 19,5%. А це в 2,2 раза менше, ніж було на початку впровадження безготівкової оплати проїзду. Отож, все більше пасажирів надають перевагу безготівці, адже це значно дешевше і зручніше", — повідомляють у ЛКП "Львівавтодор".

За п'ять місяців у громадському транспорті Львова зареєстрували близько 40 мільйонів поїздок. 65% пасажирів оплачують свої поїздки картками "ЛеоКарт" – загальними, студентськими, учнівськими та пільговими. Загалом мешканці оформили та придбали понад 370 тисяч карток.

На початок