У львівському театрі відбудеться прем'єра мюзиклу про Володимира Івасюка

У львівському театрі відбудеться прем'єра мюзиклу про Володимира Івасюка

У суботу, 11 травня, у Львівському театрі імені Марії Заньковецької відбудеться прем'єра біографічного мюзиклу "Червона рута". Вистава присвячена Володимиру Івасюку. Роль композитора виконує Марк Дробот. Події вистави охоплюють різні роки життя Володимира Івасюка — від навчання і до його загибелі.

Більше про прем'єру дізнавалося Суспільне.

Актор, який виконує головну роль, Марк Дробот каже, ця історія є для нього особистою. Батька Марка, який відкрив для сина музику Івасюка, теж звали Володимир.

"Коли я почув, що Макс Голенко має працювати над "Червоною рутою", яка присвячена Володимиру Івасюку, я дуже захотів взяти участь в цій виставі. Таке бажання з’єднатися не тільки з Володею, а і з батьком, тому що вперше я почув Володіні пісні саме від свого батька, тому то таке відчуття ніби вони поруч. Звичайно, що я був в нього (Івасюка, — ред.) на могилі, я просив дозволу в нього, щоб стати на цю сцену. Це надзвичайно талановита і просто надзвичайна людина", — каже Марк Дробот.

Марк Дробот — актор, який зіграє Володимира Івасюка у виставі "Червона рута"
Марк Дробот — актор, який зіграє Володимира Івасюка у виставі "Червона рута". Суспільне Львів

Творчу групу консультувала родина митця. Вони надали фото, з яких спеціально до прем’єри спільно з українським брендом відтворили вишиванку Івасюка. Також створили спеціальні декорації.

Репетиція вистави "Червона рута" у театрі ім. Марії Заньковецької у Львові
Репетиція вистави "Червона рута" у театрі ім. Марії Заньковецької у Львові. Суспільне Львів/Іванка Дусько

"Ми хочемо зробити його дуже живим, максимально, всю енергію, яку він передав в своїй творчості, оживити тут. Власне, чому ми і взялися за цю роботу, тому що зараз дуже потрібна така жива енергія, яка надихне всіх нас, ми всі стомлені", — говорить головна художниця театру Юлія Заулична.

Репетиція вистави "Червона рута" у театрі ім. Марії Заньковецької у Львові
Репетиція вистави "Червона рута" у театрі ім. Марії Заньковецької у Львові. Суспільне Львів/Іванка Дусько

Кіносценарій Наталії Ворожбит потрапив в руки режисеру Максиму Голенку ще до початку роботи в театрі Заньковецької, але, каже, знав що хоче його реалізувати тут.

"Для України це така трішечки сакральна історія, це митець, який загинув у віці Христа, і це схоже на страшну культурну жертву. Ця людина, яка змогла подолати цю страшну систему і зламала її, і загибель його, загибель митця перетворилася навпаки на його перемогу", — каже художній керівник театру та режисер Максим Голенко.

Афіша біографічного мюзиклу "Червона рута"
Афіша біографічного мюзиклу "Червона рута". Суспільне Львів

У холі театру глядачі також зможуть побачити особисті речі Івасюка.

Фото та фотоапарат Володимира Івасюка
Фото та фотоапарат Володимира Івасюка. Суспільне Львів

Окрім цієї вистави, театрали підготували ще одну прем’єру — "Буря" за Шекспіром на сцені-стрих.

На початок