"Помста за зруйновані музеї": львівські митці придбали дрони для військових

"Помста за зруйновані музеї": львівські митці придбали дрони для військових

Сьогодні, 9 травня, у Львівському музеї історії релігії митці підписали п'ять FPV-дронів, які передадуть бойовому підрозділу 710 бригади охорони Держспецтрансслужби. Їх придбали за гроші з аукціону "Помста за зруйновані музеї", де представили понад 50 лотів.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

У квітні у Львові відбувся аукціон "Помста за зруйновані музеї". За словами організаторки події, художниці-реставраторки Оксани Гірняк, серед понад 50 лотів, створених митцями, вдалося продати половину.

"Наша ціль — помститися за нашу історію і зібрати на дрони-камікадзе, на ті пташки, які дадуть відповідь за наше зруйноване мистецтво", — каже Оксана Гірняк.

"Помста за зруйновані музеї"
Мисткині підписують дрони. Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва

Львівський митець Олег Денисовець також раніше надав свою картину для аукціону. Тепер він прийшов підписати дрон.

"Я написав на дроні, я придумав зразу назву для нього — "Грім серед ясного неба". Навіть коли здається, що на небі нічого немає, насправді там є наша помста за зруйновані музеї", — говорить Олег Денисовець.

Олег Денисовець підписує дрон
Олег Денисовець підписує дрон. Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва

За словами начальника служби зв'язків з громадськістю 710 бригади охорони Держспецтрансслужби Олександра Новацького, на аукціоні вдалося зібрати понад 100 тисяч гривень та придбати 5 FPV-дронів.

"Матеріалізується все те, що було вкладено в мистецтві, те що було вкладено під час аукціону благодійниками, воно матеріалізувалося в дрони, які в дійсності будуть допомагати на фронті нашим бойовим підрозділам", — підсумовує Олександр Новацький.

Львівські митці підписали дрони, які передадуть на фронт
Львівські митці підписали дрони, які передадуть на фронт. Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва

Невдовзі закуплені дрони передадуть бойовому підрозділу. Тим часом аукціон триває в онлайн-режимі.

На початок