На Львівщині збільшують посівні площі під капусту, цибулю та огірки

На Львівщині збільшують посівні площі під капусту, цибулю та огірки

Огірки
Огірки. Фото: Галини Спасик

На Львівщині цьогоріч збільшують посівні площі під овочеві культури — капусту, цибулю та огірки. У 2023 році аграрії області зібрали найбільший врожай овочів порівняно із іншими областями України.

Як повідомили у пресслужбі Львівської ОВА, є тенденція до збільшення площ під капустою на 2,5% та цибулею на 4,6% порівняно з 2023 роком. У сільськогосподарських підприємствах прогнозують збільшення вирощування огірків на 14% та цибулі на 6%.

"Основними гравцями на ринку овочів в області є населення, у них вирощується 96% продукції. Площі основних овочевих культур що в комерційному секторі, що в населення суттєво не змінились, оскільки в плані попиту/пропозиції овочів, зокрема основного "борщового" набору ситуація на ринку стабілізувалась", — каже директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Станом на 3 травня в господарствах усіх категорій посіяли 44% овочів від прогнозованих. Зокрема: моркви — 3,3 тис. га (76%), буряка столового — 3,3 тис. га (78%), цибулі — 4,3 тис. га (92%), часнику — 2,5 тис. га (100%), капусти – 4,6 тис. га (30%), огірків – 2,1 тис. га (30%).

У сільськогосподарських підприємствах посіяли близько 20% овочів від загальної прогнозованої площі. Зокрема, моркви — 65% до прогнозу, цибулі — 68%, буряка столового — 38%, капусти — 19,8%, огірків — 2% , інших овочів — 6%.

У травні розпочнеться посів помідорів, кабачків, пізніх сортів огірків і капусти.

На початок