"В мене як новий день народження": у Львові 39-річній жінці виконали вже четверту пересадку нирки

"В мене як новий день народження": у Львові 39-річній жінці виконали вже четверту пересадку нирки

Жінці вчетверте пересадили нирку
Пацієнтка Марина Бесарабчик. Пресслужба Першого ТМО Львова

У Львові медики Центру трансплантології вчетверте пересадили нирку 39-річній жінці. Марина Бесарабчик з Житомирщини з 10 років бореться з нирковою недостатністю. Їй тричі виконували пересадку за кордоном. Дві спроби були невдалі, а третя донорська нирка послужила 20 років.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

У Марини Бесарабчик з міста Коростишів Житомирської області відмовили нирки, коли їй було 10 років. Єдиним шансом на життя для неї була трансплантація донорського органу. Тричі мешканці Житомирщини виконували пересадку за кордоном. Дві перші нирки не прижились, а третій донорський орган функціонував аж 20 років. За словами медиків, це хороший показник. Втім три роки тому нирка перестала працювати. Її функції замінила процедура гемодіалізу. Через це жінка фактично залежала від лікарень.

“Це не життя, а існування. Ти не можеш десь поїхати, а мусиш через день по три години лежати на діалізі, де тебе постійно колють великими голками. Час йде, а здоровий орган усе не знаходять. Це з'їдає, бо здається, що організм не витримає і це може бути твій останній діаліз”, — ділиться Марина.

Пересадка нирки
Операція із пересадки нирки. Пресслужба Першого ТМО Львова

Увесь цей час жінка перебувала в листі очікування. У Всесвітній день нирки про Марину вийшов сюжет у новинах. І вже наступного дня автоматизована система ЄДІСТ обрала її як реципієнта на пересадку нирки від посмертного донора.

Операцію виконали хірурги Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова. Нирка запрацювала на операційному столі.

“Я так зраділа! Все так швидко відбулося, що я навіть не мала часу на переживання. Це чудо, що тут роблять пересадки, ще й безкоштовно. Лікарі, я не знаю, якісь янголи просто. Вони просто роблять чудо. Я дуже вдячна родичам донора, що погодилися на забір органів. В мене знов як новий день народження”, — каже жінка.

Операція із пересадки нирки
Операція із пересадки нирки. Пресслужба Першого ТМО Львова

На 12 добу після трансплантації Марину виписали з лікарні. Наразі жінка потребує спостереження, тому тимчасово живе у Львові. Проте мріє якнайшвидше повернутися додому.

На початок