Львів'ян закликають не приносити штучні квіти на кладовища

Львів'ян закликають не приносити штучні квіти на кладовища

Квіти на кладовищі
Дівчина принесла квіти на кладовище. Пресслужба Львівської міської ради

У Львові комунальні служби прибирають цвинтарі до Великодніх свят, вивозять сміття та фарбують огородження. Родичів померлих закликають дбати про чистоту та приносити замість штучних квітів і вінків живі квіти та сухоцвіти.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Працівники "Муніципальної обрядової служби" розчистили сміттєзвалища на Голосківському кладовищі, а також на кладовищі у Дублянах. З цих цвинтарів вивезли 14 машин сміття. Здебільшого це пластикові квіти, вінки, лампадки, пакети та інша ритуальна атрибутика з пластику.

"Закликаємо відвідувачів цвинтарів дбати про чистоту місць поховань близьких та про екологію. Зокрема, приносити на могили замість штучних квітів — живі, замість пластикових вінків — вінки з сухоцвітів, замість штучної трави — стелити газонну траву. Адже пластик розкладається сотні років, а на відкритих територіях під палючим сонцем виділяє отруту в атмосферу та шкодить здоров’ю людей", — йдеться у повідомленні.

Також мешканців просять не приносити і не залишати на могилах своїх рідних паски чи інші продукти харчування. Адже залишена їжа приваблює птахів та безпритульних тварин, які розтягують її по кладовищу та можуть оскверняти могили.

Загалом комунальники обслуговують 29 цвинтарів у Львівській громаді. Наразі там теж триває прибирання.

На початок