Двоє мешканців Львівщини потрапили до лікарень через укуси змій

Двоє мешканців Львівщини потрапили до лікарень через укуси змій

На Львівщині зафіксували перших два випадки укусу змій цьогоріч. Це трапилося впродовж доби, 28 квітня.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Головного управління ДСНС у Львівській області.

"В реанімаційне відділення Яворівської центральної лікарні поступив 52-річний житель с. Залужжя Яворівського району, з діагнозом – укус змії в ділянці лівої руки. Стан потерпілого – важкий", – мовиться у повідомленні.

Інший випадок трапився із мешканцем села Прибужани Львівського району. 40-річний чоловік поступив у приймальне відділення Кам`янка-Бузької центральної районної лікарні, з діагнозом – "укус змії першого пальця лівої кисті". За даними ДСНС, стан чоловіка – середньої важкості.

Як уберегтися від укусу змії

Львівський серпентолог Тарас Гринчишин радить йдучи на природу надійно захистити ноги. Для цього потрібно мати тверде взуття, штани з цупкої тканини (джинси чи інші). Також варто мати палицю та перевіряти нею дорогу.

Коли ви побачили змію на природі, за нею можна поспостерігати з відстані кількох метрів. Наближатися до неї та робити різкі рухи не потрібно. Адже у разі небезпеки змія може атакувати. Якщо зустріч із гадюкою відбулася у населеному пункті, треба вказати, де її бачили та обережно на відстані сфотографувати або зняти на відео, аби її можна було ідентифікувати. Після цього потрібно звернутися на Гарячу лінію міста чи до ДСНС. Тварину спіймають та випустять у природне середовище.

У разі нападу змії потрібно промити місце укусу, хоча б слиною. Далі слід зняти усі предмети, які можуть перетискати кінцівку. Її бажано знерухомити, адже найчастіше гадюки кусають в руки, інколи в ноги. Ні накладати джгут, ні припікати не можна. Це може бути шкідливо.

На початок