"Це довгострокова дружба": бельгійське місто Мехелен стало побратимом Львова

"Це довгострокова дружба": бельгійське місто Мехелен стало побратимом Львова

Мер Львова Андрій Садовий та міський голова Мехелена Барт Сомерс
Мер Львова Андрій Садовий та міський голова Мехелена Барт Сомерс. Пресслужба Львівської міської ради

Сьогодні, 20 квітня, бельгійське місто Мехелен офіційно стало містом-побратимом Львова. Андрій Садовий підписав відповідну угоду про співпрацю з мером Мехелена Бартом Сомерсом.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міської ради, мери міст підписали угоду в Бельгії.

"Тричі на тиждень до Львова прибуває потяг із жертвами війни. Ми не можемо просто стояти осторонь, ми повинні допомагати, де можемо. Ми офіційно підписали документ про співпрацю між Мехеленом і Львовом. Це довгострокова дружба. Це обов’язок всіляко підтримувати наших друзів зі Львова", — коментує угоду мер Мехелена Барт Сомерс.

Барт Сомерс відвідував Львів перед початком повномасштабної війни, а також після лютого 2022 року. Завдяки підтримці бельгійця, який раніше працював міністром регіонального розвитку Уряду Фландрії, було ухвалене рішення виділити 1,5 мільйона євро на будівництво Центру допомоги українцям, які зазнали тортур на війні у Львові.

"Сьогодні вже триває реконструкція приміщення, де вже цього року запрацює новий реабілітаційний центр. Цей проект розпрацьовується із закордонними фахівцями, щоб надавати спеціалізовану точкову допомогу українцям, які пройшли складні випробування і муки. Дякуємо місту Мехелен, Барту Сомерсу та народу Фландрії за цю колосальну підтримку", — каже Андрій Садовий.

Після підписання угоди міські голови обмінялися прапорами Львова та Мехелена. Також Садовий передав Барту Сомерсу уламок збитої російської ракети, який розмалювали діти.

Мехелен — це вже 23 місто-побратим Львова. Також у переліку є: Баня-Лука, Будапешт, Вільнюс, Вінніпег, Вроцлав, Краків, Кутаїсі, Лодзь, Люблін, Перемишль, Пловдів, Рочдейл, Жешув, Тбілісі, Фрайбург, Канни, Вюрцбург, Орхус, Пула-Пола, Рейкʼявік, Катовіце та Грац.

На початок