У Львові прооперували 4-річного хлопчика із розщілиною піднебіння

У Львові прооперували 4-річного хлопчика із розщілиною піднебіння

Антоніна й Ростик
Антоніна й Ростик. Пресслужба Львівської ОВА

У львівській лікарні "Охматдит" прооперували 4-річного Ростика. У грудні 2023 року його всиновила родина із Южного, що на Одещині. В хлопчика була розщілина піднебіння.

Як повідомили у пресслужбі Львівської ОВА, хлопчик народився з розщілиною піднебіння. Через те, що батьки Ростика мали алкогольну залежність, вони не приділяли часу лікуванню та вихованню сина.

"Ростику – 4 роки і 10 місяців. Він навчився ходити лише у 4 роки, а важить по усіх показниках, як 1-річний малюк. Донедавна хлопчик не знав, що таке гуляти на свіжому повітрі, не вмів пити з чашки, боявся води, харчувався сумішшю для немовлят, не вмів кататися на гойдалці, ходив сам лише удома, бо на вулиці – нерівна поверхня під ногами", — йдеться у повідомленні.

Коли у дитини помер тато, а за 2 місяці й мама – його всиновила родина з Южного, що на Одещині. "Моя старша донька якось прочитала в мережі про двох діток, в яких майже одночасно загинули батьки. В оголошенні йшлося про те, що діткам шукають родину, аби не розлучати дітей. У Ростика є ще старша сестричка. Щоб хлопчик не потрапив у заклад для хворих дітей, а його сестра – в інший, служба у справах дітей вирішила віддати обох дітей нам у родину. Це сталося 19 грудня, так що Святий Миколай минулого року приніс нам під подушку двох діток", – розповідає нова мама хлопчика Антоніна.

Жінка знайшла для Ростика фахівців, які допомагають опановувати нові навички. Крім того, Антоніна звернулася до львівських медиків через проблему з розщілиною та недорозвиненою щелепою.

"У нашого маленького пацієнта ми діагностували синдромальну U-подібну розщілину піднебіння. Їх непросто закривати, бо вони дуже великі відносно до розмірів щелепи дитини, поруч мало тканин, які можна використати для відновлення, тому такі розщілини закривають у два етапи, тобто роблять дві операції", – розповідає щелепно-лицевий хірург Роман Огоновський.

"Ми змогли закрити дефект піднебіння завдяки модифікованій методиці. Усе пройшло успішно, Ростик одужує після втручання", – каже щелепно-лицева хірургиня "Охматдиту" Христина Погранична.

За місяць Ростик проходитиме курс реабілітації. Також із ним працюватимуть офтальмологи, адже в хлопчика є проблеми із зором.

На початок