Конфлікт у львівській школі №96: батьки обіцяють перекрити трасу "Київ-Чоп", якщо влада не піде на компроміс

Конфлікт у львівській школі №96: батьки обіцяють перекрити трасу "Київ-Чоп", якщо влада не піде на компроміс

Члени батьківського комітету львівської школи №96, де триває конфлікт через обрання нової директорки, обіцяють перекрити трасу "Київ-Чоп", якщо їх не почують представники влади. Мирну акцію протесту анонсували на вівторок, 16 квітня.

Про це на пресконференції, яку відвідали кореспонденти Суспільного, заявив представник батьківського комітету Андрій Сивак.

Пресконференція за участі колишньої директорки школи Галини Михайлик
Пресконференція за участі колишньої директорки школи Галини Михайлик. Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва

Суд та перекриття траси "Київ-Чоп"

Сьогодні, 10 квітня, колишня директорка 96 школи Галина Михайлик разом з представниками трудового та батьківського колективів провели захід для журналістів. Вони розповіли, що незадоволені призначенням нової директорки, вважають конкурс незаконним, а ставлення з боку міського управління освіти некоректним.

"Подальші дії ми озвучили, що ми подали в суд, буде судовий процес. Ми намагаємось досягнути справедливості", — каже Галина Михайлик.

Колишня директорка школи №96 Галина Михайлик
Колишня директорка школи №96 Галина Михайлик. Суспільне Львів

Представник батьківського комітету Андрій Сивак розповів, що зустрічі з посадовцями не призвели до деескалації та порозуміння. Якщо влада не піде на компроміс, у вівторок, 16 квітня, батьки влаштують мирну акцію протесту. Вона передбачає перекриття траси "Київ-Чоп", додає чоловік.

"Це рішення батьківського комітету. В нас є прохання до влади, щоб пішли на компроміс, але якщо не буде ніяких кроків зроблено зі сторони влади, то ми відповідно на вівторок будемо планувати проведення акції. Влада має починати визнавати свої помилки. Просто організовувати зустрічі з нами і протягом декількох годин розказувати, що ми є влада, ми ухвалили рішення і ми є праві, прийміть те, що ми вирішили, воно так не пройде. Ми маємо свою позицію, ми бачимо, що є несправедливість, і ми просимо владу йти на поступки", — говорить Андрій Сивак.

Представник батьківського комітету Андрій Сивак
Представник батьківського комітету Андрій Сивак. Суспільне Львів

За його словами, міська влада має визнати попередній конкурс незаконним та оголосити новий з переглядом складу комісії.

Що каже начальник правління освіти Андрій Закалюк?

Начальник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк наголошує, конкурс був абсолютно прозорим.

"Ця конфліктна ситуація, яка склалася у цій школі, для нас є незрозумілою, тому що в силу всіх повноважень, які ми маємо, ми виконали юридичні норми для того, щоб конкурс відбувся. Конкурс був прозорий, конкурс був в прямому ефірі, повністю це все можна передивитися. У нас у Львові, я вже це повторюю вкотре, понад 50 директорів призначені шляхом конкурсу. І пані Галина Михайлик — один з тих директорів, яка особисто 2 роки тому підписала контракт і поставила свій підпис, що вона працює до певного числа. У неї закінчився контракт, він нами не був продовжений", — каже Андрій Закалюк.

Керівник міського управління освіти Андрій Закалюк
Керівник міського управління освіти Андрій Закалюк. Суспільне Львів

Директорка юридичного департаменту Львівської міської ради Галина Пайонкевич додає, що Галина Михайлик взяла участь у конкурсі і на той момент від неї не надходило жодних заяв про те, що вона вважає його незаконним.

"Юридичного конфлікту станом на сьогодні немає жодного. Є подана позовна заява про визнання недійсним результату конкурсу в Львівському окружному адміністративному суді, але станом на сьогодні провадження в цій адміністративній справі ще не відкрито", — додає Гелена Пайонкевич.

"Школа працює, вчителі проводять уроки"

Напередодні у школі №96 відбулась нарада директорів усіх шкіл Львівської громади, де обговорили питання вирішення конфлікту. Директори запропонували створити дві робочі групи, які допоможуть новій директорці Ярині Нечипурній здійснювати свою роботу.

Станом на сьогодні, 10 квітня, за даними міської ради, нова директорка школи №96 працює в навчальному закладі.

"Нова директорка школи, пані Ярина Нечепурна, працює у школі разом із комісією з інших директорів львівських шкіл. Зараз налагоджуються різні юридичні моменти – передаються документи, передаються трудові книжки. Все спокійно, школа працює, вчителі проводять уроки, техперсонал виконує свою роботу. Дякую усім, хто проявив мудрість у цій ситуації. Працюємо далі", — додав Андрій Закалюк.

За його словами, до кінця дня працівники школи №96 отримають заробітну плату.

На початок