Від Ужоцького перевалу до гори Пікуй. На Львівщині планують ознакувати новий туристичний маршрут

Від Ужоцького перевалу до гори Пікуй. На Львівщині планують ознакувати новий туристичний маршрут

На Львівщині планують ознакувати новий туристичний маршрут. Він стартуватиме в Сянках і буде завершуватися на горі Пікуй. Його довжина — 42 км. Маршрут пішохідний і розрахований на два дні мандрівки.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Новий маршрут стартуватиме на Ужоцькому перевалі — на межі Галичини і Закарпаття.

"Саме з цієї території нам видно кордон між Польщею і Україною, він дуже тут близько. Тут знаходиться село Сянки, де саме був той перший бій Січових стрільців. І під час вирівнювання кордонів між Польщею та Україною більша половина села перейшла на польську сторону, тут залишилася невеличка частина", — каже ліснича Сянківського лісництва природного парку "Бойківщина" Оксана Чолавин.

Туристичний маршрут починається у селі Сянки на Ужоцькому перевалі
Туристичний маршрут починається у селі Сянки на Ужоцькому перевалі. Суспільне Львів

Маршрут пролягатиме Верховинським Вододільним хребтом і його можна буде перейти впродовж двох днів. На маршруті планують облаштувати фотозони, місця для відпочинку та оглядовий майданчик.

"Планується оглядовий майданчик під Пікуєм. Там дуже мальовничі краєвиди і можна буде побачити не тільки наш природний парк "Бойківщина", а також можна буде побачити і Бещадський парк з його найвищою вершиною – гора Тарніца. Також можна буде побачити полонину Боржава, яка входить до смарагдової мережі", — говорить начальниця еколого-освітнього відділу природного парку "Бойківщина" Ірина Яворська.

Маршрут пролягатиме Верховинським Вододільним хребтом
Маршрут пролягатиме Верховинським Вододільним хребтом. Суспільне Львів

За словами керівника обласного управління туризму Тараса Лозинького, ознакувати пішохідний туристичний шлях "Руська путь" планують до середини літа.

"Виготовляються інформаційні знаки, стенди інформаційні, розробляються топографічні карти і це все виставляється по маршруту. І також додаються певні елементи атракційності, історичні факти, які несе власне Верховинський Вододільний хребет, про "Руську путь", тобто що це колись з’єднувало Закарпатську і Львівську області, і взагалі про "Руську путь" згадано, що вона тягнеться ще з часів неоліту", — розповідає керівник обласного управління туризму Тарас Лозинський.

Маршрут розрахований на два дні
Маршрут розрахований на два дні. Суспільне Львів

Також на маршруті розташований прихисток "Під Пікуєм". Його планують відновити за гроші міжнародної технічної допомоги.

На початок