Вирубали ліс на понад 64 млн грн: на Львівщині повідомили про підозру керівникам лісгоспів

Вирубали ліс на понад 64 млн грн: на Львівщині повідомили про підозру керівникам лісгоспів

Вирубали ліс на понад 64 млн грн: на Львівщині повідомили про підозру керівникам лісгоспів
Наслідки рубки лісу на одній з ділянок. Фото: пресслужба Офісу Генпрокурора

Першого заступника начальника Львівського обласного управління лісового господарства та сімох керівників лісгоспів звинувачують у незаконній рубці "рідколісся". За даними правоохоронців, вони знищили понад 10 тисяч дерев цінних порід на продаж.

Як повідомили у пресслужбі Офісу Генпрокурора, злочинну групу організував перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового господарства. До неї увійшли семеро керівників державних лісогосподарських підприємств області.

"Підозрювані замість заліснення земель, зайнятих рідколіссям, видавали лісорубні квитки на проведення рубок рідколісся. При цьому знали, що у нормативно-правових актах не передбачено такого виду рубок, оскільки це категорія земель лісу", — йдеться у повідомленні.

Таким чином, у період з 2019 до 2022 року було знищено понад 10 тисяч дерев цінних порід на території державних підприємств "Жовківське ЛГ", "Дрогобицьке ЛГ", "Сколівське ЛГ", "Самбірське ЛГ" та "Радехівське ЛМГ". Підозрювані завдали шкоду довкіллю на 64 мільйони гривень. За даними ДБР, деревину продавали приватним підприємствам та вивозили за кордон.

Наслідки рубки лісу
Наслідки рубки лісу. Фото: пресслужба Офісу Генпрокурора

Вісьмом учасникам угруповання повідомили про підозру за фактом перевищення службових повноважень та незаконної рубки дерев (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 ККУ). Наразі вирішують питання щодо обрання керівникам лісгоспів запобіжних заходів та відсторонення від посад.

На початок