На Львівщині старшокласник збирає і налаштовує дрони для ЗСУ

На Львівщині старшокласник збирає і налаштовує дрони для ЗСУ

У Жидачеві на Львівщині старшокласник Сава Ленцик разом з товаришем збирає та налаштовує дрони для Збройних сил. Юнак вже майже два роки цільово виготовляє дрони для військовослужбовців, адже хоче бути корисним для ЗСУ.

Суспільне поспілкувалося із Савою Ленциком.

16-річний Сава Ленцик навчається у Жидачівській школі. Розповідає, що вже понад чотири роки захоплюється збиранням дронів. А з початком повномасштабного вторгнення разом з іншим волонтером вирішив збирати та налаштовувати дрони для армії.

"В мене є команда. В мене є мій товариш Тарас Мацук, теж волонтер, який в основному збирає дрони. Ми вже зібрали до десяти штук. Моя частина більше – це налаштувати. Тобто в мене є цей необхідний досвід, який потрібний в процесі збірки, процесі налаштування. І я можу допомогти з якоюсь відповіддю: можу налаштувати дрон, можу потестувати. В нас є два основні дрони: це – "камікадзе" і бомбардувальники. Тобто, одноразові, які просто в одну сторону, і ті, що багаторазові", — каже Сава Ленцик.

Сава Ленцик налаштовує дрон
Сава Ленцик налаштовує дрон. Фото: Ольга Іващук/Суспільне Львів

Школяр розповідає, що всі необхідні деталі для квадрокоптерів вони з товаришем закуповують в інтернет-магазинах. Останній зроблений дрон він назвав "Їжак" на честь позивного свого земляка, який загинув на фронті.

"Це дрон, можна сказати, нестандартний. Тому що він збирався не з готової рами. Тут дуже тонко підібрані компоненти. Як бачимо, це, власне, вирізана рама, це текстоліт. Тобто, вона креслилась. Призначення цього дрона – це нести вантажі, більші вантажі на більшу відстань", — розповідає юнак.

Дрон "Їжак"
Дрон "Їжак". Фото: Ольга Іващук/Суспільне Львів

Дрон "Їжак" Сава передав родині загиблого військовослужбовця. Торік чоловік Наталії Кубаш загинув при звільненні Роботиного Запорізької області.

"Ми волонтеримо, збираємо для військових тут все, що потрібно. Відправляємо у різні частини нашим землякам. Ми хотіли від себе для побратимів зібрати на дрон. Все, що їм потрібно. Підтримати їх. І в пам’ять Богданові", — каже вдова військового.

Сам десятикласник Сава Ленцик каже, що ретельно ставиться до дронів, які збирає. Та зізнається, що інколи на налаштування одного квадрокоптера може піти декілька днів, а то й тижнів.

На початок