Посадовцям сільради на Львівщині повідомили про підозру через незаконну приватизацію землі

Посадовцям сільради на Львівщині повідомили про підозру через незаконну приватизацію землі

Посадовцям сільради на Львівщині повідомили про підозру через незаконну приватизацію землі
Затримання одного з підозрюваних. Фото: пресслужба Державного бюро розслідувань

На Львівщині оголосили про підозру організатору та п'ятьом спільникам з-поміж посадовців Солонківської сільської ради. За даними ДБР, вони незаконно приватизували три земельні ділянки вартістю 2,7 млн грн, які запроєктовані під будівництво дороги.

Як повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань, голова постійної комісії з агропромислового комплексу сільської ради вирішив незаконно приватизувати землю на території громади. При цьому, за даними слідчих, він знав що на цій землі мала б пролягти дорога, яка згідно з генпланом Львова має з’єднати два райони міста. А відтак такі ділянки не можуть надаватись у приватну власність.

До схеми підозрюваний залучив керівника відділу архітектури та містобудування, фахівця земельного відділу Солонківської сільської ради, державного реєстратора, керівника приватної землевпорядної організації та ще одного службовця.

За даними Львівської обласної прокуратури, організатор підшукав із числа своїх родичів людей, які мали право на безкоштовне набуття земель в межах громади. Після цього, без їх відома, звернувся до сільради з підробленими заявами щодо надання дозволу на відведення їм землі. Спільники з сільради погодили ці дозволи та разом з організатором провели голосування комісії сільради задля відведення цих ділянок у власність.

Після цього директор приватного підприємства розробив проєкти землеустрою без фактичної присутності замовників, а державний реєстратор зареєстрував незаконно оформлені землі для ведення сільського господарства. Таким чином, ділянки загальною площею 0,3 га перейшли у власність підставних осіб, проте реально ними розпоряджалися посадовці.

Продати отримані ділянки фігуранти справи не встигли. Суд наклав на них арешт. Ймовірному організатору схеми та п’ятьом учасникам повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем (ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України). Санкція статті передбачає до 6 років ув'язнення.

Наразі триває розслідування щодо протиправної передачі інших земельних ділянок у межах червоних ліній проєктованих доріг.

На початок