У Львові прооперували 16-річну мешканку Донеччини з рідкісним генетичним захворюванням

У Львові прооперували 16-річну мешканку Донеччини з рідкісним генетичним захворюванням

У Львові прооперували 16-річну мешканку Донеччини з рідкісним генетичним захворюванням
Луїза проходить реабілітацію після операції на кистях. Фото: пресслужба Центру дитячої медицини лікарні "Охматдит"

У Львові медики Центру дитячої медицини "Охматдиту" прооперували 16-річну дівчину з Донеччини. Луїза має рідкісне генетичне захворювання, яке провокує деформацію пальців рук та ніг.

Про це повідомили у пресслужбі Центру дитячої медицини лікарні "Охматдит".

Луїза родом з Донеччини. Коли у 2014 році почалась війна, вона з сім'єю переїхала до Одеси. Як розповіли батьки дівчини, хвороба почала прогресувати, коли дитині було 10 років. Попри численні обстеження та консультації тривалий час їй не могли поставити правильний діагноз. Крім деформації пальців кистей у Луїзи почали деформуватися і пальці на ногах. Тоді родина звернулась до львівських фахівців.

“Це був наш останній шанс. У Луїзи на згинах суглобів вже почало все гноїтися та утворювалися рани. Нам вже справді не було чого втрачати”, — каже мама дівчинки Олена.

У Центрі дитячої медицини дитині поставили діагноз: камптодактилія.

"Захворювання характеризується формуванням прогресуючих деформацій пальців в міжфалангових суглобах обох кистей, які унеможливлюють виконання елементарних функцій кисті – згинання-розгинання пальців кисті, схват предметів різного розміру, а також зумовлюють косметичний дефект і болі та погіршують гігієнічний догляд за шкірою кисті – з’являються тріщини, пролежні", — пояснюють у лікарні.

Медики Центру прооперували дівчину спільно з американським хірургом Ларрі Арнольдом, який приїхав до Львова в межах чергової місії американських лікарів. Луїзі виконали корекцію не тільки найбільш деформованого пальця правої кисті, але й усунули деформацію всіх пальців цієї руки. Після втручання дівчина пройшла курс реабілітації.Через місяць Луїзу повторно госпіталізували. Тоді їй провели корекцію деформації пальців на лівій кисті та на обох стопах.

“Такий комплексний підхід дозволив не тільки усунути деформацію усіх наявних деформацій пальців кінцівок, але й провести курс повторної реабілітації протягом 3 тижнів у нашій же клініці, у тісній співпраці ортопедів та реабілітологів", — каже керівник Клініки нейроортопедії, травматології та реабілітації, хірург Олександр Корольков.

За словами хірурга, захворювання Луїзи є складним та потребує постійних щоденних комплексних реабілітаційних заходів.

На початок