Львівський національний університет природокористування у Дублянах, який був пошкоджений внаслідок атаки "шахедами" у новорічну ніч, накриють металевим куполом. Це необхідно, щоб врятувати пам'ятку, де навчався Степан Бандера, від додаткового руйнування.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
За словами заступника міського голови Львова з містобудування Любомира Зубача, у корпусі університету в Дублянах, який був пошкоджений через атаку БпЛА, тривають протиаварійні роботи. Там демонтують аварійні елементи.

Для захисту від додаткового руйнування будівлю тимчасово накриють металевим куполом. Невдовзі його привезуть з Німеччини.
"Зараз будівельники нашого комунального підприємства "Рембуд" демонтують аварійні елементи даху корпусу університету, пошкоджені конструкції перекриття, а також частину цегляної кладки верхнього оглядового майданчика, збирають усе будівельне сміття. Також уже демонтували дзвін та механізм годинника. Це роботи, з якими не можна чекати – їх потрібно виконати, адже скоро візьмемося за монтаж металевого куполу", — каже Любомир Зубач.

За словами посадовця, зараз споруда частково без даху. А тому дерев'яне перекриття і елементи будівлі руйнуються від погодних умов. Металевий купол убезпечить будинок від потрапляння води і вологи, від замерзання і розтріскування мурів. Усі подальші роботи виконуватимуть вже під цим каркасом.
"На корпус чекає реставрація. І якщо тривалий час будівля не буде накритою – вона просто знищиться. А звичайне накриття брезентами зовсім не рятує. Тому ми сконтактували з фірмою, яка має такі металеві куполи, зробили замовлення, і накриття вже в дорозі до Дублян", — додає посадовець.

Що відомо про атаку дронами на Львівщині 1 січня
- Вночі 1 січня росіяни атакували два об'єкти національної пам'яті у Львівській громаді. Це університет у Дублянах, де 100 років тому вчився Степан Бандера, та музей Романа Шухевича на Білогорщі.
- У Дублянах ударною хвилею вибило вікна в гуртожитках, амбулаторії, каплиці та у навколишніх будинках, а у навчальних корпусах університету було знищено покрівлю та перекриття.
- На Білогорщі було повністю зруйновано Музей Романа Шухевича, було пошкоджено кілька приватних будівель.
- Від музею генерал-хорунжого УПА залишилися тільки стіна та купа цегли. Більшість експонатів – понад 600 – музейники сховали. Були знищені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано тощо.
- Збитки музею ще підраховують. Наразі вони становлять понад 2 мільйони гривень (вартість будівлі).
- Для відновлення музею Шухевича оголосять міжнародний архітектурний конкурс. На місці вже працювали фахівці з оцифрування пам’яток.