У Львові 22-річному військовому встановили біонічний протез

У Львові 22-річному військовому встановили біонічний протез

У Львові 22-річному військовому встановили біонічний протез
Георгій Раскалєй. Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

За вісім місяців реабілітації в центрі "Незламні" 22-річний Георгій Раскалєй завершує протезування. Військовий готується до виписки та мріє стати фізичним терапевтом.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

22-річний Георгій Раскалєй з Ірпеня був поранений у травні 2023 року в районі Бахмута. Міна влучила у бліндаж. У Георгія сталося три крововиливи в мозок, а в лікарні Дніпра зупинилося дихання. Він втратив руку, а отямився вже у київському шпиталі.

Георгія відправили на реабілітацію до Львова, в центр "Незламні". Там із ним працювали хірурги, нейрохірурги, спеціалісти мови й мовлення, фізичні й ерготерапевти. За словами медиків, при травмах Георгія вікно можливостей для відновлення було дуже вузьким.

Він займався щоденно по вісім годин і за вісім місяців відновив усі свої фізіологічні функції. Коли настала черга протезування, медики вирішили встановити Георгію біонічну руку.

"Коли я отримав поранення, я думав, що на цьому моє життя закінчилося і краще б я помер. Проте мама не дала мені здатися. Я повністю відновився і зараз вже успішно інтегруюсь в соціум та повертаюсь до мирного життя. Нині я навчаюсь на спеціаліста з реабілітації і вже навіть здав першу сесію. А ще я повернувся до свого хобі - бальних танців", — розповідає Георгій.

Наразі військового протезують — залишилося підігнати куксоприймач і навчитися користуватися біонічною рукою.

На початок