Львівщина першою в Україні завершила декомунізацію. Скільки радянських пам’ятників демонтували

Львівщина першою в Україні завершила декомунізацію. Скільки радянських пам’ятників демонтували

Львівщина першою в Україні завершила декомунізацію. Скільки радянських пам’ятників демонтували
Останній декомунізований пам’ятник на Львівщині у селі Кустин. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

За рік у громадах Львівської області демонтували понад 300 пам’яток радянської доби. Найчастіше це були монументи воїнам радянської армії, обеліски, фігури колгоспниць та "скорботних матерів".

Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик, який є головою робочої групи з питань декомунізації.

"Ми їх нараховували 183. Але, як виявилося, їх було більше. Але, на щастя, їх вже немає. Станом на сьогодні у нас демонтованих — 312 пам’яток, якщо їх можна так називати, пам’яток радянської доби. І можемо сказати станом на сьогодні, що всі виявлені пам'ятки — демонтовані", – повідомив Андрій Годик.

Найбільше радянських пам’яток було у Львівському районі – 78, у Червоноградському — 62, а у Золочівському — 51.

Останнім демонтованим монументом був пам’ятник у селі Кустин Лопатинської громади. Монумент зображував фігуру жінки із мечем. Нижче на постаменті була присвята мешканцям села, які загинули "на фронтах великої вітчизняної війни".

"В Україні цілій зараз бракує такого формування політики пам’яті, правдивої історії Другої світової війни, окупації радянського часу. Наступним напрямом нашої діяльності обов'язково буде формування політики героїзації. Це означає, що вшановувати пам'ять і плакати – не завжди те саме, що вшановувати справді геройство українських військових", – каже секретарка обласної робочої групи з питань декомунізації Анна Герич.

Як повідомив у своєму Telegram-каналі начальник Львівської ОВА Максим Козицький, Львівщина першою в Україні повністю завершила процес декомунізації. На це не витрачали грошей з обласного бюджету, а робили все "небайдужі місцеві мешканці".

На початок