У Львові провели перші три операції із вживлення дітям стовбурових клітин

У Львові провели перші три операції із вживлення дітям стовбурових клітин

У дитячій лікарні святого Миколая провели перші три операції із вживлення стовбурових клітин. За словами медиків, такий метод допомагає пришвидшити відновлення власних тканин, а відтак одужання.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Одну з операцій виконали на кістці. В 17-річної Божени Ракубовчук від народження були зрощені променева та ліктьова кістки лівої руки.

"То було для мене тривожно, що я не така як інші. Я їм заздрила, бо я не можу зробити того, що можуть вони: правильно взяти горня, правильно взяти ложку, вдягтися, помити руки, мені це було тяжко", — каже Божена.

Божена Ракубовчук із бабусею у дитячій лікарні святого Миколая.
Божена Ракубовчук із бабусею у дитячій лікарні святого Миколая. Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Минулого року лікарі прооперували дівчину, але функціональність руки не відновилася повністю за цей час. Завідувачка ортопедично-травматологічного відділення лікарні святого Миколая Галина Гачкевич каже, що нові клітини росли заповільно, тож дівчині вирішили вживити стовбурові.

"Ми вирішили простимулювати й ввести стовбурові клітини в міжфрагменти. Там вже є частково зрощення, є фіброзна тканина, але ми хочемо подивитися, як воно буде регенерувати й діяти в умовах кістки", — розповіла Галина Гачкевич.

Цю операцію львівські медики виконали разом з італійським хірургом Роберто Брамбіллою.

Хірург Роберто Брамбілла у дитячій лікарні святого Миколая.
Хірург Роберто Брамбілла у дитячій лікарні святого Миколая. Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

"Ми можемо використовувати цей метод при лікуванні багатьох захворювань. Не лише при пораненнях, а й у травматології, ортопедії, загальній хірургії. Зараз я приїхав на один тиждень. Ваші професори одні з найкращих і навчаються по всьому світу", — каже Роберто Брамбілла.

Ще дві такі операції лікарі провели дітям із післяопіковою та травматологічною патологіями.

"Ці маленькі пацієнти теж із нетерпінням чекають на швидше покращення рухливості кінцівок", — додають у медзакладі.

На початок