Перейти до основного змісту
У Львові вшанували пам'ять Степана Бандери у 115-річчя з дня народження

У Львові вшанували пам'ять Степана Бандери у 115-річчя з дня народження

У Львові вшанували пам'ять Степана Бандери у 115-річчя з дня народження
Вшанування пам'яті Степана Бандери у Львові, 1 січня 2024. Фото: Роман Балук / пресслужба Львівської міської ради

Сьогодні, 1 січня, у Львові відзначили 115 річницю від дня народження голови Проводу ОУН Степана Бандери. Також сьогодні росіяни атакували "шахедами" університет у Дублянах, де вчився Бандера.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері на площі Кропивницького. Після цього відбулася спільна молитва всіх присутніх за Україну.

Степан Бандера – український політичний діяч, один з ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б. Як активний діяч УВО та ОУН має законодавчо визначений статус "Борець за незалежність України у ХХ сторіччі".

Степан Бандера відбував ув'язнення у центральній Берлінській в'язниці. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен. Голову Проводу ОУН вбили 15 жовтня 1959 року у Мюнхені.

У Львові вшанували пам'ять Степана Бандери у 115-річчя з дня народження
Відзначення 115-річчя від дня народження Степана Бандери, Львів 2024. Фото: Роман Балук для Львівської міської ради

Також сьогодні, 1 січня, "шахеди" вдарили по університету в Дублянах, де вчився Степан Бандера. Внаслідок удару зруйнований дах на площі 600м2 і перекриття на площі 120 м2. Крім цього, знищено п'ять вікон у будинку факультету землевпорядкування і туризму Львівського національного університету природокористування.

"Шахеди" зруйнували і будівлю музею Романа Шухевича на вулиці Білогороща у Львові. Постраждалих немає, але втрачено ряд експонатів музею.

"Втрачені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано, а також погруддя Романа Шухевича авторства Михайла Черешньовського та скульптура Степана Бандери авторства Ярослава Троцька. Решта близько 600 одиниць експонатів від початку повномасштабної війни перенесли в інше місце. Зараз вони у безпеці", — повідомив очільник Львівської ОВА.

Топ дня
Вибір редакції
На початок