На Львівщині службових собак прикордонників навчають розміновувати території

На Львівщині службових собак прикордонників навчають розміновувати території

На Львівщині прикордонники розпочали готувати службових мінно-пошукових собак. Їх використовуватимуть для огляду місцевості на деокупованих територіях. Кінологи підготували третій випуск таких собак.

Побували у центрі, де навчають службових собак кореспонденти Суспільного.

Службових собак навчають шукати міни на відведеній ділянці території. Для цього заздалегідь ховають протитанкові та протипіхотні міни, а також оборонні, направленої дії. Вони без детонатора.

"Зараз нею можна абсолютно безпечно користуватись, тут є "чк", вона виймається і міна стає в бойове положення. Після того ми ставимо міну, ховаємо, її треба обов’язково зафіксувати правильно і вона спрацьовує не обов’язково від натискання на центр, достатньо і збоку", — каже старший інструктор Денис Сіренко.

Підготовку службових собак з пошуку мін розпочали на Львівщині. Навчання тривали кілька місяців.

Сергій Писаренко разом з напарницею, німецькою вівчаркою, складають іспит. Раніше Тіана розшукувала людей, тепер шукає — міни.

На Львівщині службових собак навчають розміновувати території
Приховування мін перед навчанням службових собак. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

"Вона виявила, я акуратно підхожу, стаю на коліна, перевіряю щупом, чи дійсно там є міна чи немає, якщо є, то ставлю прапорець, відхожу назад і потім вже йде розмінування. Було п’ять мін, вона впоралася дуже добре. На фальшивки вона не реагує, бо вони не мають запаху", — каже прикордонник Сергій Писаренко.

Це вже третій випуск мінно-пошукових собак. Вони разом з прикордонниками працюватимуть на деокупованих територіях, розповідає начальник відділу кінологічного забезпечення державної прикордонної служби Сергій Осіпов.

На Львівщині службових собак навчають розміновувати території
Прикордонники з службовою собакою. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

"На першому етапі ми використовували виключно породи німецької та бельгійської вівчарки і дрібні породи, мисливські породи собак, які також показують не гірший результат, це спанієлі-спрингери. Тут головне не порода, а тип собаки. Це мають бути врівноважені, спокійні собаки, тому що дуже великий рівень небезпеки, якщо собака буде холеричного типу і почне бігати по мінному полю, вона може спричинити великі проблеми", — каже начальник відділу кінологічного забезпечення Держприкордонслужби Сергій Осіпов.

Також для таких собак міжнародні партнери передали 60 пар спеціального взуття.

На Львівщині службових собак навчають розміновувати території
Приховування мін на відведеній території для навчання службових собак. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

"Собаки обстежують як місцевість, так і приміщення, дуже велика кількість зруйнованих будівель, розбитого скла, уламків від снарядів, від всього і дуже часто собака може пошкодити лапи і вона виходить зі строю, тому ми активно практикуємо використання цього взуття", — додає Сергій Осіпов.

Також кінологи разом з службовими собаками складають іспити з пошуку наркотичних засобів у автівках, тютюну, з пошуку вибухівки та зброї. Ці собаки працюватимуть у пунктах пропуску, контрольних постах, а також у спеціальних підрозділах і групах швидкого реагування.

На початок