З 11 грудня у Львові змінюють тарифи та спосіб оплати у громадському транспорті

З 11 грудня у Львові змінюють тарифи та спосіб оплати у громадському транспорті

З 11 грудня у Львові змінюють тарифи та спосіб оплати у громадському транспорті
Валідатор у львівському автобусі, листопад 2023 року. Фото: Суспільне Львів

З понеділка, 11 грудня, у Львові вартість однієї поїздки у громадському транспорті за допомогою транспортної картки "ЛеоКарт" становитиме 13 гривень, за допомогою банківської платіжної картки або мобільного пристрою, який має можливість використання технології Apple Pay та/або Google Pay – 15 гривень. Сплата готівкою обійдеться пасажирові у 20 гривень.

Таке рішення сьогодні, 8 грудня, ухвалив виконком Львівської міської ради.

Окрім того, сплата за перевезення багажу, оплачена за допомогою транспортної картки "ЛеоКарт" коштуватиме 13 гривень; банківською карткою або мобільним пристроєм, який має можливість використання технології Apple Pay та/або Google Pay – 15 гривень; готівкою – 20 гривень.

Проїзд для студентів з використанням персоналізованої транспортної картки "ЛеоКарт" з чинним на дату поїздки пільговим профілем, становитиме 6,50 грн.

Також з понеділка на всіх маршрутах громадського транспорту Львова працюватимуть контролери, які штрафуватимуть безбілетників. Штраф складатиме 300 гривень.

Окрім того, виконком вирішив залишити можливість придбати тридцятиденні проїзні картки для поїздок у електротранспорті.

З понеділка, 11 грудня, їх вартістю зросте. Так, вартість 30-денного паперового абонемента для звичайного пасажира становитиме 430 гривень (зараз – 230); для студентів – 215 гривень (зараз – 115).

Згодом також будуть доступні й електронні проїзні картки для проїзду у електротранспорті Львова. А також – мобільний додаток. Проте зараз у міськраді не можуть сказати, коли це буде.

"Оплата за допомогою "ЛеоКарти" для пасажирів автобусів та маршруток стане дешевшою. Для пасажирів електротранспорту, звісно, зросте. Але тариф для електротранспорту не змінювали з 2021 року", – каже директор міського департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Під час засідання виконкому чиновник пообіцяв, що учасникам бойових дій, які мають право на безоплатний проїзд, збережуть це право. Їм навіть не потрібно буде купувати "ЛеоКарт". Але це рішення виконком повинен прийняти згодом, коли всі умови та юридичні нюанси будуть обговорені та узгоджені.

Також Олег Забарило пояснює, що вже з 15 листопада, відколи у продажу з’явилися транспортні картки для пасажирів, які сплачують за свої поїздки, у громадському транспорті працювали контролери, які роз’яснювали нову систему та навчали пасажирів користуватися картками. То ж з 11 грудня вони вже можуть штрафувати безбілетників.

На початок