Мирослава Карпінського можуть зареєструвати депутатом Львівської облради

Мирослава Карпінського можуть зареєструвати депутатом Львівської облради

Мирослава Карпінського можуть зареєструвати депутатом Львівської облради
Засідання Львівської обласної територіальної виборчої комісії, 28 листопада 2023 року. Фото: сторінка у Facebook Тараса Радя

Сьогодні, 29 листопада, Львівська обласна територіальна виборча комісія може ухвалити рішення про реєстрацію Мирослава Карпінського від партії "Голос" депутатом Львівської обласної ради.

Як пояснив Суспільному керівник проєктів у сфері виборів місцевого самоврядування Громадянської мережі "Опора" у Львові Тарас Радь, вчора, 28 листопада, комісія визнала Мирослава Карпінського обраним депутатом Львівської обласної ради.

І, якщо він подав заяву до територіальної виборчої комісії, то комісія може розглянути це питання. Для цього потрібен кворум, тобто найменша кількість учасників зборів, яка надасть цим зборам статусу правосильних.

За його словами, вчора кворум був: з 18 членів ТВК на засідання прийшли 12.

"Достатньо несподівано одноголосно проголосували за визнання обраним депутатом обласної ради від партії "Голос" Мирослава Карпінського замість Іванни Герус. Ще має бути фінальне рішення про реєстрацію його депутатом. Цього рішення ще не ухвалили", — каже Тарас Радь.

Щодо інших двох кандидатів у депутати до Львівської обласної ради — Миколи Фрея та Олега Іваша — голосів для ухвалення рішення не вистачило.

"Раніше комісія збиралася раз на місяць. Тепер же протягом останніх семи днів призначено вже третє засідання. Це пов’язано з Постановою ЦВК від 23 листопада цього року, яку було прийнято після скарги партії "Європейська солідарність" на бездіяльність територіальної виборчої комісії. І один з пунктів постанови: зобов’язати територіальну виборчу комісії не пізніше 29 листопада визнати обраним депутатом до Львівської обласної ради наступним за списком "Європейської солідарності" замість Михайла Дзюдзя. Там не згадується прізвище Фрея, але саме він є наступним за списком", — пояснює він.

Тарас Радь прогнозує, що сьогодні Львівська обласна територіальна виборча комісія проведе засідання. І навіть, можливо, буде кворум. А от чи члени комісії визнають обраним депутатом до Львівської обласної ради Миколу Фрея, не впевнений.

"У постанові ЦВК також немає жодної згадки щодо Олега Іваша. Проте є рішення Львівського окружного адміністративного суду на його користь. Але на виконання цього рішення є 30 днів. А щодо Миколи Фрея, то для мене є відкритим питання чи комісія проігнорує постанову ЦВК, чи ні", — говорить керівник проєктів у сфері виборів місцевого самоврядування Громадянської мережі "Опора".

Також, за його словами, Львівська обласна територіальна виборча комісія має нового голову, Володимира Фірмана.

"Досі він був членом комісії. Зрештою, претензій до роботи голови комісії — немає. Тут проблема в тому, що завжди або не вистачає кворуму, або голосів для ухвалення рішень", — каже Тарас Радь.

На початок