Перейти до основного змісту
"Стараюсь для людей": ветерани зі Львівщини розповіли про відкриття власного бізнесу

"Стараюсь для людей": ветерани зі Львівщини розповіли про відкриття власного бізнесу

"Стараюсь для людей": ветерани зі Львівщини розповіли про відкриття власного бізнесу
Ветерани-бізнесмени зі Львівщини Любомир Давидчак та Юрій Грицак, 29 листопада 2023 рік. Колаж: Суспільне Львів

За словами заступниці виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Віти Костик, в Україні понад 300 ветеранів-військовослужбовців скористалися програмою для бізнесу.

Більше про власні бізнеси на Львівщині військовослужбовці розповіли Суспільному.

У 2022 році підполковник Любомир Давидчак завершив військову службу і вийшов на пенсію. Згодом разом з дружиною вирішив розпочати спільну справу — автомобільні перевезення. За власні гроші подружжя придбало автобус. Згодом Любомир створив бізнес-план та подав його для участі у програмі від Українського ветеранського фонду. Коли став переможцем і отримав майже три мільйони гривень, купив ще два автобуси.

"У нас більше акцент на школи, колективи, які сформовані. Ми пропонуємо автобус, вони сідають і їдуть. Ми стараємось познайомити діток з різними невеличкими бізнесами на сьогоднішній день популярними: ягідні ферми, страусині, господарства, равликові ферми, щоб вони бачили, як іде бізнес, як розвивається в Україні, які можливості можна використовувати", — каже бізнесмен.

Любомир Давидчак
Любомир Давидчак. Фото: Суспільне Львів

Подружжя Мар'яни та Юрія Грицаків створило кафе з мурахами. Ідея дизайну закладу була ініціативою дружини ветерана.

"Почалась популярність блогерів, вони почали рекламувати ферми-формікарії. І мені подумалось, чому б не зробити кафе з таким формікарієм. Воно єдине у світі, ніде більше такого немає", — розповідає Мар'яна Грицак.

Мурашина ферма
Мурашина ферма. Фото: Суспільне Львів

Юрій Грицак служив у зоні АТО. У 2015 році був демобілізований. Кав'ярню відкрили два роки тому. Ветеран також взяв участь в іншій програмі від УВФУкраїнського ветеранського фонду та отримав майже 20 тисяч гривень.

"У нас кафе працювало, брали обладнання в оренду і воно було досить неякісне, хотіли більш кращі умови для наших клієнтів, щоб продукція була краще випечена. І ми закупили нову піч для випічки хлібів і всього іншого. Стараюсь для людей, зробив цю кав’ярню пунктом незламності, щоб будь-хто міг прийти і зарядити телефон, випити чаю теплого і посидіти в теплі", — додає ветеран.

Юрій Грицак з дружиною Юлією
Юрій Грицак з дружиною Юлією. Фото: Суспільне Львів

Заступниця виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Віта Костик розповідає, як можна отримати допомогу.

"Ветерани та члени їхніх родин мають мати статус фізичної особи-підприємця або юридичної особи. Юридична особа має бути зареєстрована в Україні й працювати не більше ніж 1 рік до моменту надання цієї допомоги. Обов’язкове є звітування по кожному етапу, а саме: отримав кошти — відзвітувався, і далі тобі надається наступний транш вже по коштам, це квартальні звітування і фінальні по проєктам", — пояснює Віта Костик.

В Українському ветеранському фонді розробили карту, де можна знайти ветеранські бізнеси, які діють в різних регіонах України.

Топ дня
Вибір редакції
На початок