Куля пройшла крізь мозок: у львівському центрі "Незламні" прооперували 48-річного військового

Куля пройшла крізь мозок: у львівському центрі "Незламні" прооперували 48-річного військового

Уточнено
Куля пройшла крізь мозок: у львівському центрі "Незламні" прооперували 48-річного військового
Олексій Литвинчук. Фото: Перше ТМО Львова

На початку повномасштабного вторгнення ветеран АТО та дитячий тренер Олексій Литвинчук з Волині знову пішов захищати Україну. У квітні 2023 року захисник отримав складне поранення в голову — куля пройшла крізь мозок чоловіка. Три тижні він не приходив до тями. У центрі "Незламні" львівські медики виконали військовому складну операцію та закрили 22-сантиметровий дефект черепа 3D-пластинами.

Як Олексій Литвинчук почувається зараз, повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Олексій Литвинчук з Волині — дитячий футбольний тренер. У 2014 році чоловік пішов захищати Україну. Тоді відслужив рік і повернувся до мирного життя та роботи. У лютому 2022 року ветеран АТО повернувся на фронт та став кулеметником у Луганському прикордонному загоні.

У квітні 2023 року захисник отримав поранення в голову на бойовому посту. Куля влетіла в лоб чоловіка, пройшла крізь мозок та вилетіла через потилицю. Тоді побратими відразу евакуювали Олексія. Першу допомогу військовому надали у найближчому до лінії фронту шпиталі, а згодом його евакуювали до Києва. Перші три тижні Олексій був у комі, два місяці — в реанімаційному відділенні. Щойно його стан вдалося стабілізувати, чоловіка скерували до Львова — на реконструктивну операцію черепа та реабілітацію.

“Олексій поступив до нас у важкому стані з дефектом черепа та мозку. Перед нами постала задача — якомога швидше закрити дефект індивідуально виготовленими 3D-пластинами. Операція є важкою, але, на жаль, в наш час дуже актуальною. Тисячі військових отримують подібні травми”, — каже нейрохірург центру "Незламні" Андрій Батюк.

За словами медиків, перед командою постало складне завдання, адже дефект кісток черепа у Олексія був аж 22 сантиметри. Його закрили 3D-пластинами.

Модель пошкодженого черепа до та після операції
Модель пошкодженого черепа до та після операції. Перше ТМО Львова

Операція тривала чотири години та пройшла вдало. Через травму мозку у чоловіка досі порушене мовлення та рухливість лівих кінцівок. Попереду на нього чекає тривала реабілітація.

"За три тижні від складного реконструктивного втручання Олексій значно краще почувається. Він вже добре говорить та навіть жартує. Потроху починає відновлюватись і рухливість лівих руки та ноги. Він вже може самотужки їсти, сидіти та ходити з підтримкою", — повідомляють у лікарні.

Військовий проходить реабілітацію у центрі "Незламні"
Військовий проходить реабілітацію у центрі "Незламні". Перше ТМО Львова

Олексій каже, мріє стати на ноги і знову тренувати дітей.

На початок