На Львівщині завершують посівну озимих культур

На Львівщині завершують посівну озимих культур

На Львівщині завершують посівну озимих культур
Фото ілюстративне. Суспільне Львів

Аграрії Львівщини завершують посівну озимих культур. Фермери вже засіяли ріпак, ячмінь, жито, а зараз сіють озиму пшеницю. Погодні умови зараз сприяють польовим роботам. Загалом в області планують засіяти озимими зерновими площу близько 180 тисяч гектарів, з них майже 100 тисяч гектарів — це в комерційному секторі.

Про особливості цьогорічної посівної дізнавалося Суспільне.

Цьогоріч аграрій Сергій Ковдря планує засіяти 15 га землі озимою пшеницею. Це на 5 гектарів менше, ніж у минулому році, адже є проблеми з реалізацією.

"Оскільки внутрішній ринок є нестабільний, в нас є проблеми зі збутом зернових, але мусимо рухатись. У агропромисловому комплексі трішки збився ритм той, що був раніше, але мусимо працювати. У кожного свій фронт. Наш фронт — це забезпечення промислової безпеки в країні. Пшеницю нам дала Агропромислова палата, то є пізній сорт, тому ми і так пізно сіємо. І пшениця є першої репродукції. Надіємося, що буде хороший урожай від неї", — каже голова фермерського господарства.

Майбутній урожай фермер реалізовуватиме на внутрішньому ринку.

"Перед війною в нас йшло на Одесу. Зараз така ситуація, що збуваємо тільки по місцю, тобто хлібокомбінати, такого плану. Тому і зменшуємо площу зернових", — додає Сергій Ковдря.

На Львівщині вже на сто відсотків завершена посівна по ріпаку, ячменю, житу, залишилося ще завершити посівну озимої пшениці. Її засіяли в області вже на 90 відсотків, каже директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

"Загалом в цьому році планують засіяти десь 170 тисяч гектарів землі під озимими зерновими культурами. Серед них десь 97 тисяч гектарів – це буде засіяно в комерційному секторі. Там планується збільшення площ під озимі культури десь на 6 відсотків. Це буде відбуватися за рахунок того, що в цьому році буде відбуватися більш активно збирання кукурудзи, площі під якою скоротилися в минулому році", — говорить Тетяна Гетьман.

На початок