У п'яти шкільних укриттях Львова створили креативні простори

У п'яти шкільних укриттях Львова створили креативні простори

Доповнено
У п'яти шкільних укриттях Львова створили креативні простори
. Фото: пресслужба Львівської міської ради

У Львові укриття у 5 школах перетворили на креативні простори. Це відбулося у межах міського конкурсу "Безпечна школа". Участь у ньому брали 60 навчальних закладів.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Пропонували, як удосконалити укриття, львівські школярі на початку року. Серед 60 учасників обрали п'ять переможців. Перемогли:

1) СЗШ №36 з проєктом "МАРС". Їхня концепція така: укриття – це окремий світ зі своїми правилами і законами. Абревіатура описує сам проєкт – М (мультимедійний куточок), А (арт-куточок), Р (розвиюча зона), С (сенсорна кімната).

"Ми зробили ремонт і обладнали укриття куточками, які розробили діти. Там мистецький куточок і ігровий, там в нас є багато ігор, різні пазли, де дітки можуть розвантажуватися під час тривоги. Їм тут зручніше, комфортніше і вони хочуть сюди спускатися не лише під час тривог, вони сюди спускаються і під час перерви, де вони можуть і помалювати, побавитися в різні ігри і зайти в сенсорний куточок", — каже директорка школи Віта Гірчак.

2) СЗШ №73 з проєктом smART SHELTER. Своє укриття школярі переробили на мистецький простір, який охоплюватиме кіно, караоке, майстер-класи, волонтерство. Лозунг проєкту — "Ми хочемо жити і творити".

"Ми намагаємось максимально забезпечити якоюсь активністю наших учнів, коли є повітряна тривога. Це є арт-терапія, настільні ігри. Також через те, що у нас є зонування, ми можемо тут проводити навчальні заняття, відповідно діти є в дії, вони залучені до якогось роду діяльності і відповідно тривога переходить на задній план",  — розповідає директорка школи № 73 Марта Бешлей.

3) Ліцей №66 з проєктом Lounge Zone — навчатись відпочиваючи. Команда цього навчального закладу дослідила, що повітряні тривоги, перебування в укриттях викликають стрес і тривожність. Тому вони перетворили шкільне укриття на шість зон із різними заняттями — мистецтво, віртуальні подорожі, кіно, розвивальний майданчик.

4) СЗШ №55 з проєктом МеТро Львів: SтаNція 55. Укриття цієї школи складається з дев'яти з’єднаних між собою кімнат. Ці приміщення стали вагонами метро, де кожна кімната має іншу концепцію, тематику.

"В цьому укритті ще тривають роботи, але їх мають завершити до кінця року", — додають у пресслужбі ЛМР.

5) СЗШ №92 з проєктом Кіно-острівець "Grata Victoria". Команда цієї школи зробила з укриття справжній кінотеатр, який використовують не лише для перегляду фільмів чи мультиків, а й для навчання.

За словами головної спеціалістки міського управління освіти Емілії Денисенкової, на ремонт укриттів в межах проєкту "Безпечна школа" виділили 1 мільйон 800 тисяч гривень.

"З п’яти шкіл в нас одна до кінця цього року буде завершена. У них така дуже цікава концепція: в них кожна частина укриття це як є метро. І ще в нас в одній школі ремонт завершимо цього тижня, де є кінозал , де діти можуть передивлятися якісь фільми, мультфільми чи якісь мотиваційні фільми. І в трьох закладах освіти в нас абсолютно нові укриття", — каже Емілія Денисенкова.

На початок