Зі Львівщини декілька разів на тиждень відправляють поранених на лікування за кордон. Медичну евакуацію здійснюють бригади обласного Центру екстреної допомоги. Транспортують як поранених військових, так і цивільних – дорослих та дітей.
Евакуаційний автобус "Вікторія", що належить Центру екстреної медичної допомоги Львівщини, декілька разів на тиждень доставляє українців на лікування за кордон. Перевозять як цивільних, так і військових, розповідає фельдшерка медицини катастроф Наталія Сало.

"Їздимо ми майже щозміни протягом вже півроку. Поранених є багато. Тепер більшість пацієнтів, які повертаються. Ми їх забираємо з міст і лікувальних закладів. Найважчі випадки — коли хворий в комі, на трахеостомах, на апаратах ШВЛ. Були такі також, що забирали навіть на паліативне лікування в Україні після лікування за кордоном", — розповіла фельдшерка медицини катастроф Наталія Сало.
Аби помістити до автобуса пацієнтів у лежачому стані, медики використовують спеціальний підйомник.

Автобус оснащений обладнанням, що може знадобитися під час транспортування. Наталія Сало розповідає, що саме можна перевірити на моніторі пацієнта:
"Бачимо показники: частоту дихання, сатурацію, пульс. І зараз поміряємо тиск. Також є балони з киснем, до яких під’єднуються кисневі маски, якщо потрібно. Також є ШВЛ-и".
Військовослужбовець Андрій Верстак отримав поранення на фронті ще влітку. Зараз прямує до Німеччини, де його очікує операція на суглобі.
"У мене мінно-вибухове поранення ліктьового суглоба. Осколками розтрощило повністю суглоб. Також є проникаюче поранення на нозі. Тут мені повністю його вилікували, наскільки це можна було зробити", — каже військовослужбовець Андрій Верстак.

Таких реанімаційних автобусів у Львові є два. Вони здійснюють евакуацію як дорослих, так і дітей на безкоштовне лікування за кордон. Це можливо завдяки спеціальній програмі підтримки від Євросоюзу, розповідає керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги Андрій Васько.
"Пріоритетом є громадяни, які отримали поранення під час війни, під час бойових дій. Але також це є як посилення нашої внутрішньої системи охорони здоров’я. Також є онкологічні пацієнти. Онкологічні дитячі пацієнти можуть бути скеровані для лікування за кордон завдяки тій програмі", — каже керівник обласного Центру екстреної медичної допомоги Андрій Васько.
У польському місті Ряшів на пацієнтів очікує літак, що доставляє їх на лікування до різних країн Європи.