Львівські фермери зібрали 52% врожаю фруктів та ягід

Львівські фермери зібрали 52% врожаю фруктів та ягід

Львівські фермери зібрали 52% врожаю фруктів та ягід
Збір яблук на одному із господарств. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Львівські фермери, які вирощують фрукти та ягоди, вже зібрали 52 % урожаю. Це 80 тисяч тонн фруктів, ягід та горіхів. Загалом на Львівщині очікують зібрати близько 146 тисяч тонн врожаю цієї продукції. Це на 3 відсотки більше, ніж торік.

Про це повідомила директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

У садах фермерських господарств Олександра Лемещука збирають яблука. Головний агроном господарства Едуард Заяць каже, цьогоріч сподіваються зібрати 500 центнерів яблук з гектара.

"Це — сорт Джероміні. Його збирають вручну. Спочатку збирають нижні гілки, а потім на платформі вже верхній ярус. Акуратно збирають, щоб не було ніяких гнилих яблук, пошкоджених, обов’язково, щоб з хвостами були, щоб вони нормально лежали, не гнили. Розмір є і великий, і більший, але вітаміни є і тут, і тут. Це наш вітчизняний продукт", — говорить агроном фермерського господарства Едуард Заяць.

Львівські фермери зібрали 52% врожаю фруктів та ягід
Яблука сорту Джероміні. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Окрім яблук у господарстві розпочали збір грецьких горіхів.

Олександр Лемещук має два фермерські господарства у Городоцькому районі. Сади займають 60 гектарів. Тут вирощує яблука, груші, сливи, персики, черешні. А ще фундук, грецький горіх, малину та лохину.

Львівські фермери зібрали 52% врожаю фруктів та ягід
Врожай слив. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Власник господарств каже, зараз вигідно вирощувати малину, горіхи, груші. А от яблука не так рентабельно, тому цьогоріч вирішив зменшити площі з вирощування яблук і збільшити площі під вирощування грушок. Для цього господарство закупило 5 тисяч саджанців груші.

"Є частина яблук, які ми викорчовуємо зараз і будемо садити грушки. Також подались на гранд, хочемо відкрити свою лінію по переробці сировини, яка не продається. Це технічно пошкоджена, на пюре і на сік. В даний момент закуповуємо пакети, бокси возимо в Городок на переробку і отримуємо свій сік", — каже власник фермерського господарства Олександр Лемещук.

Львівські фермери зібрали 52% врожаю фруктів та ягід
Врожай яблук. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Збір фруктів планують завершити до дощової погоди. Свою продукцію господарство реалізує на українському ринку, зокрема через мережі супермаркетів. Зберігають вирощене у спеціальних холодильниках, такі сховища розраховані на 1600 тонн фруктів.

Цьогоріч врожай фруктів, ягід, горіхів на Львівщині очікують більшим, ніж у попередньому році. Усе за рахунок збільшення площ садів, каже директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Львівські фермери зібрали 52% врожаю фруктів та ягід
Горіхи. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

"Це на 2,5-3 % більше, ніж торік. Ми маємо 15,5 тисяч га садів і тільки 2200 га були в комерційному секторі. У нас в цьому році збільшені площі орієнтовно на 400 га загалом в комерційному секторі. Половина з тих площ, навіть більше 200 з копійками га – було висаджено в рамках програми "єРобота" "Свій сад". Це держава надає гранти на висадку нових плодово-ягідних насаджень", — каже директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

На Львівщині 12 господарств отримали погодження на такий грант, 11 вже отримали грантові гроші і висаджують нові плантації. Здебільшого гранти отримали на вирощування ягід та горіхів. Загальна сума гранду на розвиток садівництва — 57 мільйонів гривень.

На початок