На Львівщині через брак учнів цьогоріч закрили 34 школи

На Львівщині через брак учнів цьогоріч закрили 34 школи

На Львівщині через брак учнів цьогоріч закрили 34 школи
Діти у Липинській школі, яку закрили в 2023 році. Суспільне Львів

На Львівщині через недостатню кількість учнів у 2023 році закрили 34 школи. Там навчались менше 25 дітей. Така кількість є необхідною для нарахування фінансування з держбюджету. Про це повідомив Суспільному директор обласного департаменту освіти Олег Паска.

У початковій школі в селі Липина останній урок відбувся 31 травня, після цього школа призупинила свою діяльність. Першого вересня туди планували йти навчатись шестеро дітей, каже мешканець села Іван Бачало, який зберігає ключі від приміщення.

"Тут ставили вимоги: мала вода бути гаряча, туалет. Вони трохи виділяли, трохи люди і батьки вкладали, вікна пластикові міняли, п’єц переставляли, там туалет добудували. Два роки як дах поміняли, для чого то робили, щоб тепер закрити і нічого не потрібно?" — каже Іван Бачало.

Школа у селі Липина
Школа у селі Липина. Суспільне Львів

Цього року в перший клас йде внучка Любові Горяк.

"Пішли туди в сусіднє село, пішла невістка до себе додому, тому що закривали школу і дали в перший клас туди дитину, а дитину другу — в садок. Нема тут перспектив, а якщо би школа була, то звичайно, що сюди би всі ходили", — каже мешканка Липини.

Любов Горяк
Любов Горяк. Суспільне Львів

Минулого року на Львівщині призупинили діяльність 50 шкіл, цьогоріч — 34, каже директор обласного департаменту освіти Олег Паска. За його словами, так працює державна формула нарахування субвенцій. Для шкіл, у яких навчається менше 25 дітей, немає фінансування з державного бюджету. Їх можуть утримувати лише за рахунок грошей з місцевого бюджету.

"Демографічні показники такі, що в нас народжуваність зменшується, і ми пройшли той пік народжуваності, які спричинили загальнодержавні заходи 2006-10 років по підтримці народжуваності. Була програма ціла і зараз ще 8-9 клас — це ті учні, які під час тієї програми народилися", — говорить Олег Паска.

За словами Олега Паски, із сіл, де закрили школи, для учнів організовують доїзд до найближчого навчального закладу. Цьогоріч для цього планують придбати ще 80 автобусів.

На початок