У львівських садочках будуть проводити заняття із сексуального виховання

У львівських садочках будуть проводити заняття із сексуального виховання

У львівських садочках будуть проводити заняття із сексуального виховання
. Суспільне Львів

З вересня у дитячих садочках Львова планують впровадити заняття з сексуального виховання, а згодом і для молодших школярів. Цього тижня у місті почалися тренінги для вихователів. Впроваджувати сексуальну освіту у дитсадках планують з вересня.

Мати 5-річної Юстини Соломія Бойкович каже, що зацікавлена у сексуальному вихованні дитини у дитсадку.

"Ми звикли говорити про безпеку (як треба на зелене світло переходити вулицю), але ми не звикли говорити про безпеку свого тіла, а це надзвичайно важливо", — каже Соломія Бойкович.

Три роки тому у приватному садочку "Пташеня" впровадили програму безпеки щодо попередження насильства над дітьми.

Керівниця садочку "Пташеня" Анастасія Лужецька розповідає, що сексуальну освіту впроваджують з 5-ти років.

"Наприклад, є така штука як "правило трусиків". Це ті межі, за які не можна заходити нікому і ми кажемо діткам, що тебе можуть торкатися лише, наприклад, тільки твої батьки по плечі, за руку, ніяк не у межах трусиків", — каже Анастасія Лужецька.

За словами Анастасії Лужецької, для підготовки занять із сексуального виховання у дитсадочку "Пташеня" використовують закордонні джерела інформації, зокрема книгу "Кіко та рука" розроблена Радою Європи.

"Загалом я за те, щоб таке виховання було обов’язковим, бо це суттєва складова частина людини. Дуже важлива, це треба виховувати", — розповідає освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Ініціаторкою впровадження сексуальної освіти у дитсадках Львова є Христина Шабат, вона спільно з фахівцями міського управління освіти організувала тренінги для вихователів.

Христина Шабат каже, що вихователі мають два тренінги по 6 годин. Після навчання вони отримують методички, де роз’яснено як правильно пояснювати дітям про сексуальне виховання.

Читайте також: У львівських школах розпочали підготовку до нового навчального року.
На початок