У Львові відновлюють радянське бомбосховище, розраховане на понад 200 людей

У Львові відновлюють радянське бомбосховище, розраховане на понад 200 людей

У Львові відновлюють радянське бомбосховище, розраховане на понад 200 людей
. Суспільне Львів

У Львові, на вулиці Городоцькій, поблизу цирку, відновлюють бомбосховище. Ремонтні роботи розпочали на початку липня і планують завершити до кінця серпня. Сховище розраховане на понад 200 людей. Яка вартість ремонту та які роботи планують виконати, дізнавалося Суспільне.

За словами головного інженера комунального ремонтно-аварійного підприємства Руслана Новосельського, з липня в бомбосховищі вже облаштували два входи та провели нові комунікації.

"Тут проклали ми водопостачання нове, також замінили каналізацію. Передбачено чотири санвузли. Також проклали нове світло. Всі мережі тут зігнили були. Вони не були придатні для використання", — розповідає інженер.

Приміщення бомбосховища вже відремонтували на 50 відсотків. Там ще мають зробити вентиляцію, відремонтувати підлогу та стіни. Зараз майстри роблять отвори для вентиляції, розповідає директорка комунального ремонтно-аварійного підприємства Ірина Мауль.

"З понеділка будемо монтувати вентиляцію. Крім того, буде зроблено опалення, це будуть електричні батареї. Плануємо зробити підлогу, бетонні стіни ми теж повідчищали і будемо робити побілку, щоб були тут комфортні умови. Тут будуть санвузли, душові, буде вентиляція, будуть баки із запасом води, буде опалення, буде альтернативне освітлення, можливо, генератор заведений", — говорить жінка.

Вхід в сховище на Городоцькій
Вхід в сховище на Городоцькій. Суспільне Львів

Вартість ремонту цього укриття — близько 2 мільйони гривень. Загалом на ремонт захисних споруд з міського бюджету наразі виділи 4 мільйони гривень, каже керуюча справами виконавчого комітету міської ради Наталія Алєксєєва:

"У програмі в нас є закладено 12 захисних споруд для ремонту. Частину з них ми в січні передали на баланс ремонтно-аварійного підприємства з тим, щоб цього року розпочати ремонт. Вони вже отримали чотири мільйони для початку робіт. По мірі освоєння коштів ми знову будемо виходити з новими запитами до бюджету, бо було дане доручення більшість споруд поремонтувати до кінця року".

Ремонтні роботи в бомбосховищі
Ремонтні роботи в бомбосховищі. Суспільне Львів

За словами Наталії Алєксєєвої, програму з ремонту укриттів ухвалили у грудні 2022 року. Минулоріч ремонтували укриття у комунальних закладах освіти та медицини, а цього року взялися за ремонт захисних споруд. Це споруди, які в радянський час були на балансі підприємств. Їх передали в комунальну власність наприкінці 90-х та на початку 2000-х років у різному стані.

На початок